Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Ďábel v zrcadle

Ďábel v zrcadle

Juraj Červenák

Délka: 10 h 42 min
Interpret: Marek Holý
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023
Série: Kapitán Stein a notář Barbarič díl 4
Typ souboru: MP3
Velikost: 603 MB

Pokračování úspěšné série Juraje Červenáka. Špioni biskupa Khlesla jsou na stopě pro-testantského spiknutí, jehož cílem je likvidace nejvyšších katolických hodnostářů. Obětí prvního útoku se stane sám arcivévoda Matyáš Habsburský.

Ďábel v zrcadle je dalším dílem oblíbené série historických detektivek slovenského autora. Napínavý politický thriller se odehrává ve Vídni na přelomu 16. a 17. století.

Následník trůnu, arcivévoda Matyáš Habsburský, se stane první obětí protestantského spiknu-tí, jehož cílem je likvidace nejvyšších katolických hodnostářů. Zatímco lékaři bojují o jeho život, špioni biskupa Khlesla, Stein, Barbarič a Jaroš pátrají v ulicích Vídně po zákeřném vra-hovi. Nebude tento úkol nad jejich síly? Napětí se stupňuje a vkrádá se i mezi Steina a Barba-riče. Nebudou nakonec stát proti sobě?

Juraj Červenák i zde zaujme hlavně dokonale vykreslenými dobovými reáliemi, spletitým příběhem plným akce a sugestivním hledáním kořenů zločinu.

JURAJ ČERVENÁK
Slovenský redaktor, filmový recenzent, spisovatel fantasy a historických románů, tvořící také pod pseudonymem Thorleif Larssen. Od svého literárního debutu v roce 1993 vydal dvě desítky knih, většinu z nich ve slovenštině i češtině, ruštině či angličtině. Jeho fantasy tvorba čerpá ze slovanské mytologie. Proslul knihami o barbaru Conanovi, černokněžníku Roganovi, staroruském bohatýrovi Iljovi Muromcovi a o českém legendárním hrdinovi Bivojovi. Je držitelem mnoha žánrových ocenění včetně Ceny Fantázie a Ceny o nejlepší fantasy. Třikrát obdržel Cenu Akademie Sci-fi, fantasy a hororu v kategorii Nejlepší česká a slovenská kniha roku. Tympanum vydalo v audiopodobě například jeho knihy Mrtvý na pekelném vrchu, Anděl v podsvětí, Les přízraků či první díly série Černokněžník.

MAREK HOLÝ
Marek Holý (1979) je český divadelní, televizní a filmový herec a dabér. Po studiu na brněnské konzervatoři byl v angažmá v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě, posléze v pražském Divadle na Fidlovačce a v současnosti je členem hereckého souboru Divadla na Vinohradech. V roce 2014 získal Cenu Thálie za titulní roli v muzikálu Zorro uváděného v Divadle Hybernia. Pro Tympanum načetl například Konec civilizace od Aldouse Huxleyho, Klub nenapravitelných optimistů od Jeana Michela Genassii a řadu titulů od Juraje Červenáka.

Nahrávka vznikla podle knihy Juraje Červenáka Ďábel v zrcadle vydané nakladatelstvím Argo v roce 2016. Text copyright © Juraj Červenák, 2016. Ze slovenského originálu Diabol v zrka-dle přeložil Robert Pilch. Translation © Robert Pilch, 2016. Čte Marek Holý. Režie, zvuk Nikolaj Ivaskiv. Hudba Mario Buzzi. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky © Pavel Růt. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Audiokniha Ďábel v zrcadle obsahuje čtvrtý díl ze série detektivek z rudolfinské doby. Autor Juraj Červenák, čte Marek Holý.

více

Série Kapitán Stein a notář Barbarič

Obálka audioknihy Mrtvý na Pekelném vrchu
Mrtvý na Pekelném vrchu
Obálka audioknihy Krev prvorozených
Krev prvorozených
Obálka audioknihy Ohnivé znamení
Ohnivé znamení
Obálka audioknihy Ďábel v zrcadle
Ďábel v zrcadle
Obálka audioknihy Vlk a dýka
Vlk a dýka
Obálka audioknihy Les přízraků
Les přízraků
Obálka audioknihy Anděl v podsvětí
Anděl v podsvětí
Obálka audioknihy Pro hrst dukátů
Pro hrst dukátů

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma