Obálka audioknihy Mrtvý na Pekelném vrchu

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2021
Série: Kapitán Stein a notář Barbarič díl 1

Zemi ohrožují hordy mohamedánů a jen Joachim Stein se svou partou dokáže odvrátit katastrofu!

Kdo zrazuje křesťanské bojovníky a prodává informace mohamedánům? Je duben 1598 a hornouherský vrchní kapitán hrabě Pálffy vysílá kapitána Joachima Steinai s kaprálem Bohdanem Jarošem do Schemnitzu, kde by měli zrádce odhalit. Když tam dorazí, doplní dvojici pomocník ze strany města, notář Matěj Barbarič, který je sice trošku snob a smilník, ale když jde do tuhého, mohou se na něj kolegové spolehnout nejen co do inteligence. Alespoň trošku. A že to bude zapotřebí, je samozřejmé, protože jen u hledání zrádce nezůstane. Na Pekelném vrchu se totiž začnou objevovat mrtvoly a zprvu naši detektivové nedokáží zjistit, jestli za to mohou nadpřirozené síly, nebo nějaký člověk z masa a kostí.

Po napínavém vyřešení případu to vypadá, že se hrdinové vrátí ke svým původním starostem a práci, ale to by je nesměl na audienci pozvat arcivévoda Matyáš II. Habsburský a požádat je, aby vstoupili do jeho přímé služby jako detektivové. Na velkorysou nabídku postupně všichni tři kývnou a vrhají se do dalšího případu, nazvaného Krev prvorozených…

JURAJ ČERVENÁK
Slovenský redaktor, filmový recenzent, spisovatel fantasy a historických románů, tvořící také pod pseudonymem Thorleif Larssen. Od svého literárního debutu v roce 1993 vydal na dvě desítky knih, většinu z nich ve slovenštině i češtině, ale též polštině, ruštině či angličtině. Jeho fantasy tvorba je charakteristická motivy čerpajícími ze slovanské mytologie, proslul knihami o barbaru Conanovi, černokněžníku Roganovi, staroruském bohatýrovi Iljovi Muromcovi a o českém legendárním hrdinovi Bivojovi. Je držitelem mnoha žánrových ocenění včetně Ceny Fantázie a Ceny o nejlepší fantasy a třikrát obdržel Cenu Akademie sci-fi, fantasy a hororu v kategorii Nejlepší česká a slovenská kniha roku. V jeho tvorbě je zřetelný postupný odklon od fantastiky k čistě historickým příběhům.

MAREK HOLÝ
Český herec a dabér vystudoval brněnskou konzervatoř. Před studiem JAMU dal přednost angažmá v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Poté působil několik let v pražském Divadle Na Fidlovačce, v současnosti je členem hereckého souboru Divadla na Vinohradech. Je držitelem Ceny Thálie 2013 v oboru opereta, muzikál za titulní roli v muzikálu Zorro uváděného v Divadle Hybernia. Umístil se také na 3. místě 19. ročníku ankety Neviditelný herec, která oceňuje práci pro rozhlas.

Nahrávka vznikla podle knihy Juraje Červenáka Mrtvý na Pekelném vrchu vydané nakladatelstvím Argo v roce 2014. Copyright © Juraj Červenák, 2014. Ze slovenského originálu přeložil Robert Pilch. Translation © Robert Pilch, 2014. Čte Marek Holý. Režie, zvuk Nikolaj Ivaskiv. Hudba Mario Buzzi. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky © Pavel Růt. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2021.

Audiokniha Mrtvý na Pekelném vrchu obsahuje první díl ze série detektivek z rudolfinské doby. Autor Juraj Červenák, čte Marek Holý.

Série Kapitán Stein a notář Barbarič

Obálka audioknihy Mrtvý na Pekelném vrchu