Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Pro hrst dukátů

Pro hrst dukátů

Juraj Červenák

Délka: 14 h 7 min
Interpret: Marek Holý
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2024
Série: Kapitán Stein a notář Barbarič díl 8
Typ souboru: MP3
Velikost: 796 MB

KAPITÁN STEIN A NOTÁŘ BARBARIČ VYŠETŘUJÍ ZLOČIN V KREMNICKÉ MINCOVNĚ

Kapitán Stein a notář Barbarič vyšetřují zločin v kremnické mincovně, kde z pokladnice zamčené na tři zámky zmizela razidla mincí. Posléze přibude i loupež mincí a vražda.

Osmé pokračování historické detektivní série opět přivádí ke společnému vyšetřování notáře Barbariče, kapitána Steina a seržanta Jaroše. Z přísně střežené kremnické mincovny zmizí tři razidla mincí. Jde o pokus falšovat mince, což je těžký zločin, urážka majestátu, velezrada, která se trestá upálením. Navíc je přepaden i vůz převážející dukáty. Když je posléze spáchána vražda, je vyšetřovatelům jasné, že všechny zločiny spolu souvisejí. Ve žhavém létě roku 1601 rozplétá oblíbená trojice nitky vedoucí k pachateli. Autorovo barvité vyprávění nejen pobaví, ale i zasvěceně provede tehdejším procesem výroby mincí a dotkne se i vyčerpávající dřiny středověkých horníků.

JURAJ ČERVENÁK
Slovenský spisovatel, autor historických románů, detektivek a fantasy, filmový recenzent a redaktor časopisů Fantázia, Pevnost a DVD-mag. Žije v Košicích. Publikuje ve slovenštině, češtině a polštině. Po ukončení studia na gymnáziu v roce 1992 prošel různými povoláními od člena strážní služby až po vedoucího kina či pracovníka na oddělení kultury městského úřadu. Od roku 2005 je profesionálním spisovatelem a publicistou. Knižně debutoval v roce 1993, od té doby vydal přes tři desítky knih. Prosadil se jako autor historické fantasy se slovanskými motivy. Autorovým komerčně nejúspěšnějším dílem je cyklus dobových detektivek Kapitán Stein a notář Barbarič o vyšetřování zločinů za vlády Rudolfa II. Je držitelem několika žánrových ocenění.

MAREK HOLÝ
Český herec. Absolvoval brněnskou konzervatoř, poté přijal angažmá v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Po přestěhování do Prahy působil v Divadle Na Fidlovačce, kde se věnoval i muzikálovému herectví. Za titulní roli v muzikálu Zorro v divadle Hybernia získal v roce 2013 Cenu Thálie. Od roku 2012 je v angažmá v Divadle na Vinohradech. Televizní diváci ho znají z pohádek Sedmero krkavců nebo Kočičí princezna, objevil se i v seriálu Četníci z Luhačovic. Věnuje se i dabingu, do češtiny přemluvil hlavní postavu v úspěšném britském krimi seriálu Detektiv Endeavour Morse. Vyhledává ho i rozhlas – ztvárnil například role v inscenacích Apartmá v hotelu Plaza nebo Vzdálené ostrovy.

Nahrávka vznikla podle knihy Juraje Červenáka Pro hrst dukátů vydané nakladatelstvím Argo v roce 2022. Text copyright © Juraj Červenák, 2022. Ze slovenského originálu Pre hrsť dukátov přeložil Robert Pilch. Translation © Robert Pilch, 2022. Čte Marek Holý. Režie a zvuk Vratislav Hubička. Technická redakce Martin Novotný. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky © Pavel Růt. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2024.

Audiokniha Pro hrst dukátů obsahuje historickou detektivku od Juraje Červenáka. Čte Marek Holý.

více

Série Kapitán Stein a notář Barbarič

Obálka audioknihy Mrtvý na Pekelném vrchu
Mrtvý na Pekelném vrchu
Obálka audioknihy Krev prvorozených
Krev prvorozených
Obálka audioknihy Ohnivé znamení
Ohnivé znamení
Obálka audioknihy Ďábel v zrcadle
Ďábel v zrcadle
Obálka audioknihy Vlk a dýka
Vlk a dýka
Obálka audioknihy Les přízraků
Les přízraků
Obálka audioknihy Anděl v podsvětí
Anděl v podsvětí
Obálka audioknihy Pro hrst dukátů
Pro hrst dukátů

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma