Obálka audioknihy Vlk a dýka

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023
Série: Kapitán Stein a notář Barbarič díl 5

KASTELÁNOVA DCERA ZMIZÍ. PORADÍ SI BARBARIČ I BEZ POMOCI STEINA A JAROŠE?

Další historická detektivka z oblíbené série Kapitán Stein a notář Barbarič. Barbarič tentokrát na vlastní pěst vyšetřuje zmizení dcery kastelána na sitnianském hradě.

Štiavnický notář Matej Barbarič pátrá po dceři kastelána sitnianského hradu, která během noci záhadně zmizela. Jeho druhové Stein a Jaroš nejsou k mání, a tak se Barbarič pouští do svého prvního samostatného vyšetřování. Kde je krásné Veroně konec? Šlo o útěk, o únos či dokonce o vraždu? Notář čelí záhadě, která se vzpírá řešení. Navíc se píše rok 1599 a na hradě sídlí dobře vyzbrojená posádka. Vždyť Turek řinčí zbraněmi! Situaci komplikuje i přítomnost krásné šlechtičny a to, že hradní stěny ukrývají dalšího tajemného obyvatele. Do složitého případu se vplétá nejen milostné vzplanutí pana notáře, ale i krvavá minulost hradu, pověsti o zakletém podzemním vojsku a zbojnických pokladech.

JURAJ ČERVENÁK
Slovenský spisovatel, autor historických románů, detektivek a fantasy, filmový recenzent a redaktor časopisů Fantázia, Pevnost a DVD mag. Žije v Košicích. Publikuje ve slovenštině, češtině a polštině. Po ukončení studia na gymnáziu v roce 1992 prošel různými povoláními od člena strážní služby až po vedoucího kina či pracovníka na oddělení kultury městského úřadu. Od roku 2005 je profesionálním spisovatelem a publicistou. Knižně debutoval v roce 1993, od té doby vydal přes tři desítky knih. Prosadil se jako autor historické fantasy se slovanskými motivy. Autorovým komerčně nejúspěšnějším dílem je série historických detektivek Kapitán Stein a notář Barbarič o vyšetřování zločinů za vlády Rudolfa II. Je držitelem několika žánrových ocenění.

MAREK HOLÝ
Český herec. Absolvoval brněnskou konzervatoř, poté přijal angažmá v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Po přestěhování do Prahy působil v Divadle Na Fidlovačce, kde se věnoval i muzikálovému herectví. Za titulní roli v muzikálu Zorro v divadle Hybernia získal v roce 2013 Cenu Thálie. Od roku 2012 je v angažmá v Divadle na Vinohradech. Televizní diváci ho znají z pohádek Sedmero krkavců nebo Kočičí princezna, objevil se i v seriálu Četníci z Luhačovic. Věnuje se i dabingu, do češtiny přemluvil hlavní postavu v úspěšném britském krimi seriálu Detektiv Endeavour Morse. Vyhledává ho i rozhlas – ztvárnil například role v inscenacích Apartmá v hotelu Plaza nebo Vzdálené ostrovy.

Nahrávka vznikla podle knihy Juraje Červenáka Vlk a dýka vydané nakladatelstvím Argo v roce 2017. Text copyright © Juraj Červenák, 2017. Ze slovenského originálu Vlk a dýka přeložil Robert Pilch. Translation © Robert Pilch, 2017. Čte Marek Holý. Zvuk Vratislav Hubička. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky © Pavel Růt. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Audiokniha Vlk a dýka obsahuje historickou detektivku od Juraje Červenáka. Čte Marek Holý.

Série Kapitán Stein a notář Barbarič

Obálka audioknihy Mrtvý na Pekelném vrchu