Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Les přízraků

Les přízraků

Juraj Červenák

Délka: 9 h 29 min
Interpret: Marek Holý
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2020
Série: Kapitán Stein a notář Barbarič díl 6
Typ souboru: MP3
Velikost: 535 MB

Klidné Vánoce Joachima Steina s rodinou na hradě Stříbrná skála zkalí potyčka se zločineckým podsvětím v nedalekém městě Trutnov. Vzápětí kapitána požádá o pomoc bohatá šlechtična Beatrix Zilvárová, jejíž milovaný synovec a dědic Adam zmizel na lovu. Zatímco Stein s věrným pobočníkem Jarošem zjišťují, zda šlo o únos a kdo za ním stojí, přímo v ulicích Trutnova dojde k brutální vraždě váženého měšťana. Stopa vede k potomkům místních loupeživých rytířů a do případu je podivně zapleten i legendární Rübezahl. Aby rozřešili záhady, které jsou možná propojené, musejí se kapitán a seržant vydat až do mýty opředeného lesa v Krkonoších a bojovat tam o holý život. Stein má navíc odůvodněné podezření, že by se v nebezpečí mohli ocitnout i jeho nejbližší, manželka Magdalena a jejich tři děti.

JURAJ ČERVENÁK
Slovenský redaktor, filmový recenzent, spisovatel fantasy a historických románů, tvořící také pod pseudonymem Thorleif Larssen. Od svého literárního debutu v roce 1993 vydal na dvě desítky knih, většinu z nich ve slovenštině i češtině, ale též polštině, ruštině či angličtině. Jeho fantasy tvorba je charakteristická motivy čerpajícími ze slovanské mytologie, proslul knihami o barbaru Conanovi, černokněžníku Roganovi, staroruském bohatýrovi Iljovi Muromcovi a o českém legendárním hrdinovi Bivojovi. Je držitelem mnoha žánrových ocenění včetně Ceny Fantázie a Ceny o nejlepší fantasy a třikrát obdržel Cenu Akademie sci-fi, fantasy a hororu v kategorii Nejlepší česká a slovenská kniha roku. V jeho tvorbě je zřetelný postupný odklon od fantastiky k čistě historickým příběhům.

MAREK HOLÝ
Český herec a dabér vystudoval brněnskou konzervatoř. Před studiem JAMU dal přednost angažmá v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Poté působil několik let v pražském Divadle Na Fidlovačce, v současnosti je členem hereckého souboru Divadla na Vinohradech. Je držitelem Ceny Thálie 2013 v oboru opereta, muzikál za titulní roli v muzikálu Zorro uváděného v Divadle Hybernia. Umístil se také na 3. místě 19. ročníku ankety Neviditelný herec, která oceňuje práci pro rozhlas. S vydavatelstvím Tympanum spolupracoval také na titulech Konec civilizace (2018), Krev prvorozených (2019) a Klub nenapravitelných optimistů (2020).

Nahrávka vznikla podle knihy Les přízraků vydané nakladatelstvím Argo v roce 2019. Text copyright © Juraj Červenák, 2019. Translation © Robert Pilch, 2019. Cover © Pavel Růt, 2019. Čte Marek Holý. Režie Alexandra Bauerová. Zvuk Jiří Pochvalovský. Hudba Mario Buzzi. Cover © Pavel Růt, 2019. Grafická úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědná redaktorka Šárka Jančíková. Vydalo Tympanum, s. r. o., Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1, v roce 2020.

Audiokniha Les přízraků obsahuje historickou detektivku s Joachimem Steinem, zasazenou
do dob protitureckých válek na sklonku 16. století. Autor Juraj Červenák, čte Marek Holý.

více

Série Kapitán Stein a notář Barbarič

Obálka audioknihy Mrtvý na Pekelném vrchu
Mrtvý na Pekelném vrchu
Obálka audioknihy Krev prvorozených
Krev prvorozených
Obálka audioknihy Ohnivé znamení
Ohnivé znamení
Obálka audioknihy Ďábel v zrcadle
Ďábel v zrcadle
Obálka audioknihy Vlk a dýka
Vlk a dýka
Obálka audioknihy Les přízraků
Les přízraků
Obálka audioknihy Anděl v podsvětí
Anděl v podsvětí
Obálka audioknihy Pro hrst dukátů
Pro hrst dukátů

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma