Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Zločiny z vášně

Zločiny z vášně

Vlastimil Vondruška

Délka: 23 h 28 min
Interpret: Jan Hyhlík
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022
Typ souboru: MP3
Velikost: 1.32 GB

Edice obsahuje tyto tituly:
Nepohřbený rytíř – čte Jan Hyhlík
Klášterní kostnice – čte Jan Hyhlík
Vražda v lázních – čte Jan Hyhlík
Poslední cantilena – čte Jan Hyhlík

Nepohřbený rytíř
Zahajující díl kriminální řady oblíbeného spisovatele, v níž písař královské komory Jiří Adam z Dobronína řeší neobvyklé zločiny renesančních Čech a Moravy. V případu Nepohřbený rytíř musí Jiří objasnit podivnou smrt zemana, který opověděl nepřátelství svému mocnému sousedovi…

Klášterní kostnice
Tentokrát Jiřímu jeho představený nejvyšší komoří svěří vyšetřování velmi delikátního případu. V ženském klášteře v Doksanech dochází k podivným úmrtím jeptišek, s jejichž vysvětlením si nikdo neví rady. Aby bylo možné záhadu rozřešit, musí Jiřího pomocnice Rozárka naoko vstoupit do řádu.

Vražda v lázních
Písař královské komory Jiří Adam z Dobronína řeší neobvyklé zločiny Čech a Moravy za vlády Ferdinanda I Habsburského. Jiří Adam přijíždí nabrat nové síly do vyhlášených teplických lázní, ty se se však záhy stávají dějištěm záhadných vražd mladých dívek. A tak Jiřímu Adamovi nezbývá nic jiného, než se opět pustit do vyšetřování. Pomocnou ruku mu nabídne inteligentní a charismatická šlechtična Kateřina Dolanská. Záhy se ukáže, že je do případu zapletena evropská šlechta, která se sjela do lázní za zdánlivě účelem osvěžení těla. Málokdo je zde však ve skutečnosti tím, kým se zdá být...

Poslední cantilena
Do rukou královny Anny Jagellonské se dostane podivný list. V Nymburku se zřejmě odehrála vražda, místní konšelé se však do vyšetřování příliš nemají. Podle pisatelky může případ rozlousknout jen jistý vážený pan písař z Prahy, kterého předchází pověst vynikajícího vyšetřovatele. Jiří Adam z Dobronína, který je právě zavalen stohy nezáživné úřednické práce na královském dvoře, s cestou do Nymburka neváhá ani minutu. Nový případ jej zavede mezi mezi bratrstvo chrámových zpěváků. Nevyjasněná smrt jednoho z nich by možná zůstala stranou zájmu vyšetřovatelů, kdyby se současně neztratil starodávný kancionál. Jen zasvěcení ale vědí, proč je ta kniha tak cenná.

Nahrávky vznikly podle knih Vlastimila Vondrušky: Nepohřbený rytíř, Klášterní kostnice, Vražda v lázních, Poslední cantilena vydaných nakladatelstvím MOBA v Brně. Copyright © Vlastimil Vondruška 2006, 2008, 2009, 2010. Čte Jan Hyhlík. Nahrávky vytvořila Knihovna a tiskárna pro nevidomé Karla Emanuela Macana. Nahrávku pro prostou četbu připravilo Tympanum. Vydalo Tympanum, s. r. o., v roce 2022.

Audiokniha Zločiny z vášně – speciální edice bez hudebních předělů a podkresů. Soubor sestavil autor Vlastimil Vondruška.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma