Obálka audioknihy Ohnivé znamení

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022
Série: Kapitán Stein a notář Barbarič díl 3

Napínavý příběh, ve kterém ožívá dávná Bratislava a během vyšetřování série vražd se splétají místní strašidelné pověsti s historickými souvislostmi.

Nález lidských ostatků v podunajských lesích přivede notáře Barbariče na stopu bezohledných lupičů a překupníků s otroky. Musí povolat na pomoc kapitána Steina a kaprála Jaroše. Osvěd-čená trojice vyšetřovatelů, charakterově i schopnostmi různorodá, tvoří skvělou pátrací jednot-ku. Společně putují do Prešpurku, který se po pádu Budína stal hlavním městem Uher. Zdánli-vě jednoduchý případ se rychle zkomplikuje. Vyšetřovatelé musí zjistit, jak únosy mladých žen souvisí s odvěkým soupeřením měšťanů s hradní šlechtou, tajemnou sebevraždou bývalého rychtáře a hlavně s běsněním přízraku, jehož oběti bývají nalezeny s ohavnými popáleninami. Poslední, co Prešpurk v předvečer voleb a velkého výročního jarmarku potřebuje, je rozsáhlé vražedné spiknutí!

JURAJ ČERVENÁK
Slovenský redaktor, filmový recenzent, spisovatel fantasy a historických románů, tvořící také pod pseudonymem Thorleif Larssen. Od svého literárního debutu v roce 1993 vydal dvě desítky knih, většinu z nich ve slovenštině i češtině, ruštině či angličtině. Jeho fantasy tvorba čerpá ze slovanské mytologie. Proslul knihami o barbaru Conanovi, černokněžníku Roganovi, staroruském bohatýrovi Iljovi Muromcovi a o českém legendárním hrdinovi Bivojovi. Je držitelem mnoha žánrových ocenění včetně Ceny Fantázie a Ceny o nejlepší fantasy. Třikrát obdržel Cenu Akademie Sci-fi, fantasy a hororu v kategorii Nejlepší česká a slovenská kniha roku. Tympanum vydalo v audiopodobě například jeho knihy Mrtvý na pekelném vrchu, Anděl v podsvětí, Les přízraků či první díly série Černokněžník.

MAREK HOLÝ
Marek Holý (1979) je český divadelní, televizní a filmový herec a dabér. Po studiu na brněnské konzervatoři byl v angažmá v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě, posléze v pražském Divadle na Fidlovačce a v současnosti je členem hereckého souboru Divadla na Vinohradech. V roce 2014 získal Cenu Thálie za titulní roli v muzikálu Zorro uváděného v Divadle Hybernia. Pro Tympanum načetl například Konec civilizace od Aldouse Huxleyho, Klub nenapravitelných optimistů od Jeana Michela Genassii a řadu titulů od Juraje Červenáka.

Nahrávka vznikla podle knihy Juraje Červenáka Ohnivé znamení vydané nakladatelstvím Argo v roce 2015. Text copyright © Juraj Červenák, 2015. Ze slovenského originálu Ohnivé znamenie přeložil Robert Pilch. Translation © Robert Pilch. Čte Marek Holý. Režie, zvuk Nikolaj Ivaskiv. Hudba Mario Buzzi. Technická redakce Klára Melicharová. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky © Pavel Růt. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.

Audiokniha Ohnivé znamení obsahuje třetí díl ze série detektivek z rudolfinské doby. Autor Juraj Červenák, čte Marek Holý.

Série Kapitán Stein a notář Barbarič

Obálka audioknihy Mrtvý na Pekelném vrchu