Obálka audioknihy Zločiny v Markrabství moravském

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022
Velikost: 2.61 GB

Edice obsahuje tyto tituly:
Prokletí brněnských řeholníků – čte Jan Hyhlík
Olomoucký bestiář – čte Jan Hyhlík
Duch znojemských katakomb – čte Jan Hyhlík
Právo první noci – čte Jan Hyhlík

Prokletí brněnských řeholníků
Jedním z osobních nepřátel Oldřicha z Chlumu byl olomoucký biskup Bruno ze Schauenburku. Proto správce Bezdězu nesmírně překvapí, když biskup požádá krále Přemysla II. Otakara, aby Oldřicha poslal vyšetřovat do Brna. A ještě záhadnější je údajný důvod jeho cesty – krádež v klášteře tamních minoritů. Věci se stanou vážnějšími, když je ihned po jeho příjezdu brutálně zavražděn celerárius minoritského kláštera. Smrt hrozí i Oldřichovi a jeho pomocníkům, neboť se ukáže, že ve hře je cosi velice znepokojivého...

Olomoucký bestiář
Na panství olomouckého biskupa se stalo několik žen obětí bestiální vraždy, kterou vesničané připisují vlkodlakovi. I když se místním po usilovné snaze podaří vraha chytit vraha a odsoudit k smrti na hranici, po čase vraždy pokračují. Přemysl Otakar II. dojde k závěru, že spíše než inkvizice pomůže zkušený vyšetřovatel a rozhodne se na Moravu vyslat královského prokurátora Oldřicha z Chlumu. Doprovází ho pomocník panoš Ota a písař Wolfgang. Zdá se, že stopy zločinu míří velice vysoko a aby Oldřich z Chlumu prokázal svá podezření, musí připravit neobvyklou léčku.

Duch znojemských katakomb
Oldřich z Chlumu přijíždí spolu s panošem Otou jako jeden z vyslanců českého krále do Znojma, kde se koná jednání o smíru mezi moravskou a rakouskou šlechtou. Vše je předem dohodnuto a jde jen o to, aby se ochota ze smíru veřejně potvrdila. Purkrabí znojemského hradu proto očekává spíše dvorskou slavnost než ostrou půtku vyslanců. Jenže hned druhý den zmizí jeden z mladých českých šlechticů. Je to o to víc znepokojivé, že o čtyři roky dříve tu stejně nevysvětlitelně zmizel jeho starší bratr. K dovršení všeho se duch staršího bratra objeví přímo na hradě a pak zmizí v tajemných katakombách, jimiž je město pod zemí doslova protkáno.

Právo první noci
Během cesty po Moravě se panoš Ota setká se svou vzdálenou sestřenicí Miladou ze Zástřizlí. Je zoufalá a prosí ho o pomoc. Žije na Krakovci nedaleko Prostějova, kde se v poslední době stalo několik podivných událostí, které vyvrcholily vraždou jejího manžela. Co je však nejhorší, z jeho smrti podezírají ji. Panoš Ota se obrátí na svého pána, ale ten nemá chuť a ani pravomoc tu vyšetřovat. Navíc se musí věnovat jinému zločinu, který poškodil českého krále. Jenže pak dojde k pokusu unést Miladu. To Oldřicha z Chlumu přesvědčí, že nejde o obyčejný zločin. Společně začnou rozplétat neuvěřitelný příběh, jehož nitky vedou hluboko do minulosti.

Nahrávky vznikly podle knihy Vlastimila Vondrušky: Prokletí brněnských řeholníků, Olomoucký bestiář, Duch znojemských katakomb, Právo první noci vydaných nakladatelstvím MOBA v Brně. Copyright © Vlastimil Vondruška. Čte Jan Hyhlík. Nahrávky vytvořila Knihovna a tiskárna pro nevidomé Karla Emanuela Macana. Nahrávku pro prostou četbu připravilo Tympanum. Vydalo Tympanum, s. r. o., v roce 2022

Audiokniha Zločiny v Markrabství moravském – speciální edice bez hudebních předělů a podkresů. Soubor sestavil autor Vlastimil Vondruška.