Obálka audioknihy Královražda na Křivoklátě

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022
Série: Hříšní lidé království českého

Strhující detektivka tentokrát odhaluje spiknutí proti králi a pátrání, které zabraňuje královraž-dě s pomocí důvtipu vyšetřovatele Oldřicha z Chlumu

Přemysl II. zvaný Otakar slaví patnácté výročí korunovace českým králem. Jeho manželka Kunhuta mu připraví jako překvapení okázalou oslavu na Křivoklátě. Brzy však přijde zpráva o chystaném zločinu a záhy se začnou kupit mrtvoly rychlostí blesku. V nejvyšších kruzích se intrikuje jako o závod. Některé stopy ukazují na Vítkovce, jiné je naopak obhajují. A ke všemu se do vyšetřování vloží dcera českého krále i jistá neurozená dívka. Čas rychle ubíhá, osobní život panoše Oty se mimořádně zkomplikuje, ale napomůže tak vyšetřování. Další audiokniha s vyšetřovatelem Oldřichem z Chlumu vás nepustí dokud nebudou všichni zločinci dopadeni a potrestáni.

VLASTIMIL VONDRUŠKA
Český historik, publicista a spisovatel, autor především historických detektivních příběhů. Dosud publikoval více než 40 historických románů. Patří k nejprodávanějším českým autorům a jeho knihy jsou mezi nejpůjčovanějšími tituly v českých veřejných knihovnách. Za své dílo byl oceněn Zlatou stuhou IBBY, cenou knihovníků SUK a získal 7 cen čtenářů nakladatelství MOBA. Na některých knihách s ním spolupracuje jeho žena Alena a kromě literatury patří mezi jeho zájmy horolezectví, cestování, štípání dřeva, fotografie a pes. Tympanum vydalo desítky titulů včetně audioknižních ság Přemyslovská epopej, Husitská epopej, Křišťálový klíč, cyklus Hříšní lidé Království českého a sérii Letopisy královské komory.

MARTIN ZAHÁLKA
Český herec a dabér. Po studiu činoherního herectví na pražské DAMU byl v angažmá ve Státním divadle v Brně a následně v Divadle J. K. Tyla v Plzni. Působí v Divadle na Vinohradech. Ztvárnil mnoho rolí v televizních inscenacích, seriálech i filmech (Anděl Páně, Obsluhoval jsem anglického krále, Zdivočelá země nebo Četnické humoresky). Jako zkušený dabér propůjčil svůj hlas například hercům Dwaynovi Johnsonovi, Forestu Whitakerovi nebo Deanovi Norrisovi.

Nahrávka vznikla podle knihy Vlastimila Vondrušky Královražda na Křivoklátě: Hříšní lidé Království českého, vydané nakladatelstvím MOBA v roce 2021. Text copyright © Vlastimil Vondruška, 2021. Čte Martin Zahálka. Režie, zvuk Vratislav Hubička. Hudba Soundguru. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky a úprava pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.

Královražda na Křivoklátě - audiokniha obsahuje další příběh z detektivního cyklu Hříšní lidé Království českého. Autor Vlastimil Vondruška. Čte Martin Zahálka.

Série Hříšní lidé království českého

Obálka audioknihy Králův dluh
Králův dluh
Obálka audioknihy Zdislava a ztracená relikvie