Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Železná rukavice

Železná rukavice

František Niedl

Délka: 8 h 47 min
Interpret: Marek Holý
Vydavatel: Audiotéka, MOBA
Vydáno: 2023
Série: Ondřej z Rohatce díl 2
Typ souboru: MP3
Velikost: 495 MB

Ondřej z Rohatce se usadil na hradě Jenčov, avšak ne všichni jsou z takového stavu nadšeni. Co je asi může k tomu bezvýznamnému hrádku přitahovat a proč kvůli tomu musí umírat lidé? Jsou to ložiska železné rudy nacházející se na přilehlých pozemcích. A tak se křivoklátský purkrabí Chval z Valdéře nezastaví před ničím, co by mu mohlo k získání onoho území dopomoci. Ondřej je připraven svůj majetek bránit, jenže Chval je člověk Jana Lucemburského a jít proti králi vyžaduje velkou dávku odvahy.

FRANTIŠEK NIEDL
František Niedl se narodil v Českých Budějovicích a vystudoval SPŠ elektrotechnickou. Prošel profesemi elektromontér, obsluha vodní elektrárny, obsluha rozvodny, byl učitelem v autoškole a byl majitelem cestovní kanceláře. Má rád přírodu, motorky, koně, jachtink, literaturu a historii. Kromě románů píše i povídky, které se objevují v přílohách deníků, nebo jsou vysílány v rozhlase a také vychází knižně.

MAREK HOLÝ
Vystudoval brněnskou konzervatoř. Před studiem JAMU dal přednost angažmá v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. V Praze poté působil několik let v Divadle Na Fidlovačce. V současnosti je členem hereckého souboru Divadla na Vinohradech. Je držitelem Ceny Thálie 2013 v oboru opereta, muzikál za titulní roli v muzikálu Zorro uváděného v Divadle Hybernia. Je vytíženým a skvělým dabingovým hercem a oblíbeným interpretem audioknih. Pro Audiotéku načetl například sérii Simona Scarrowa Quintus Licinius Cato.

Audiokniha Železná rukavice obsahuje druhý díl historické série Ondřej z Rohatce. Autor František Niedl, čte Marek Holý. Mistr zvuku Jan Kacian, režie Jakub Tabery.

více

Série Ondřej z Rohatce

Obálka audioknihy Ano, můj pane
Ano, můj pane
Obálka audioknihy Železná rukavice
Železná rukavice
Obálka audioknihy Na králův příkaz
Na králův příkaz

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma