Obálka audioknihy Zásnubní prsten

Vydáno: 2023
Série: Letopisy Královské komory

JIŘÍ ADAM Z DOBRONÍNA ŘEŠÍ ZAPEKLITÝ MORD

Během jednoho týdne zmizí na Starém Městě pražském tři pohledné mladé dívky. Pátrání po nich se ujme Jiří Adam z Dobronína, vzápětí však dojde k vraždě zlatnického tovaryše.

Během jednoho týdne zmizí na Starém Městě pražském tři pohledné mladé ženy se zlatými vlasy.Souvisí spolu tato záhadná zmizení? Tuto a mnoho dalších otázek si pokládá královský písař Jiří Adam z Dobronína, který se společně s bakalářem Petrem a jehou milou Rozárkou ujímá pátrání. V zájezdním hostinci za městskými branami narazí na stopu jedné zmizelé, mezitím však dojde k vraždě. O život přijde zlatnický tovaryš, který pomáhal se zhotovením zásnubního prstenu pro poslední ze zmizelých dívek.

Jak spolu poslední události souvisí? Leží klíč k řešení zločinu ve vykřičeném domě poblíž Vltavy? Užitečnou roli tentokrát sehraje Rozárka, která se dokáže bystře pohybovat mezi lehkými ženami a získat tak potřebné informace...

VLASTIMIL VONDRUŠKA
Český historik, publicista a spisovatel, autor mnoha historických detektivních příběhů. Dosud publikoval více než čtyřicet historických románů. Vedle knih s „vyšetřovatelem“ Oldřichem z Chlumu píše i historické epopeje z období Přemyslovců, Lucemburků a husitství. Svou erudici historika uplatňuje i v sérii Život ve staletích. Patří k nejprodávanějším a nejoblíbenějším českým autorům. Za své dílo byl oceněn Zlatou stuhou IBBY, cenou knihovníků SUK a získal sedm cen čtenářů nakladatelství MOBA. Kromě literatury patří mezi jeho zájmy horolezectví, cestování, štípání dřeva, fotografování a pes.

MARTIN ZAHÁLKA
Český herec a dabér. Po studiu činoherního herectví na pražské DAMU byl v angažmá ve Státním divadle v Brně a následně v Divadle J. K. Tyla v Plzni. Působí v Divadle na Vinohradech. Ztvárnil mnoho rolí v televizních inscenacích, seriálech i filmech (Anděl Páně, Obsluhoval jsem anglického krále, Zdivočelá země nebo Četnické humoresky). Jako zkušený dabér propůjčil svůj hlas například hercům Dwaynovi Johnsonovi, Forestu Whitakerovi nebo Deanovi Norrisovi.

Nahrávka vznikla podle knihy Vlastimila Vondrušky Zásnubní prsten vydané nakladatelstvím MOBA v roce 2023. Copyright © Vlastimil Vondruška 2022. Režie, zvuk Nikolaj Ivaskiv. Čte Martin Zahálka. Zvukové předěly Pavel Hlaváček. Vyrobilo studio Soundguru. Technická redakce Jaroslav Janda. Design a grafická úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., v roce 2023.

Audiokniha Zásnubní prsten obsahuje historickou detektivku z oblíbeného cyklu Letopisy královské komory. Autor Vlastimil Vondruška, čte Martin Zahálka.

Série Letopisy Královské komory

Obálka audioknihy Plzeňské mordy