E-knihy a e-magazíny

Zaplatil(a) jsem za e-magazín nebo e-knihu, ale stažení se mi nepodařilo. Co s tím?

Koupené položky jsou automaticky přiřazeny do Vaší Knihovny. Najdete ji v aplikaci O2 Knihovna v sekci Čtení nahoře, nebo na Portále O2 Knihovna také v sekci Čtení.

Koupil/a jsem si e-knihu v předprodeji a po uvedeném datu, kdy má být e-kniha kompletně ke stažení, nelze zbytek e-knihy stáhnout.

Pokud jste zakoupili e-knihu v předprodeji a je již k dispozici kompletní, e-knihu ze své knihovny smažte a stáhněte znovu. Nebudou Vám účtovány žádné další poplatky.

Kde najdu koupené položky?

Ve Vaší Knihovně v aplikaci O2 Knihovna v sekci Čtení nahoře, nebo na webu O2 Knihovny také v sekci Čtení.

Proč jsou v Knihovně položky rozdělené na Stažené a Všechny?

Ve Stažených máte ty tituly, které jste si již stáhli do toho konkrétního zařízení (tabletu, telefonu). V druhé záložce Všechny vidíte i ty položky, které máte koupené, ale ještě jste si je do daného zařízení nestáhli. Koupenou položku uvidíte ve všech zařízeních, kam se přihlásíte svým telefonním číslem a můžete si je stahovat v libovolném počtu.

Koupil(a) jsem e-magazín nebo e-knihu na mobilu, musím ho platit znovu, když chci číst i na tabletu?

Nemusíte. Koupenou položku uvidíte vždy ve své Knihovně v aplikaci O2 Knihovna na všech zařízeních, kam se přihlásíte svým telefonním číslem a můžete si je stahovat v libovolném počtu. Přihlásit se do své Knihovny můžete i na webu O2 Knihovny v sekci Čtení.

Jak si můžu v O2 Knihovně číst noviny, e-magazíny a e-knihy?

Jednoduše u vybrané položky klikněte na tlačítko Koupit (resp. Stáhnout) a po stažení e-magazínu/e-knihy se Vám automaticky otevře e-magazín/e-kniha v čtečce, která je součástí aplikace O2 Knihovna (v případě přístupu z počítače se Vám zobrazí online čtečka přímo v internetovém prohlížeči a nemusíte nic instalovat). Zakoupené e-magazíny, e-knihy nebo noviny najdete v sekci "Moje knihovna".

Jak si koupím e-magazín/noviny/e-knihu?

Klikněte na tlačítko Koupit u Vámi vybraného titulu. Platba proběhne automaticky a částka Vám bude stržena z Vaší předplacené O2 Karty, případně naúčtována na fakturu za paušální mobilní služby O2.

Můžu číst offline?

V aplikaci O2 Knihovna ano, pokud už máte daný titul stažený v Knihovně. Na počítači tituly stáhnout nelze a číst je možné jen online na webu O2 Knihovny v sekci Čtení.

Čerpá čtení v aplikaci O2 Knihovna FUP (tj. limit datového tarifu)?

Při stahování dochází ke zpoplatnění přenesených dat a objem dat se započítává do Vašeho FUP.

Co je to balíček?

Balíček je služba poskytovaná ve formě měsíčního předplatného. Balíček obsahuje minimálně 2 e-magazíny a nabízí tak výhodnější cenu za kus. Balíček se automaticky každý měsíc obnovuje a nové vydání titulů v balíčku se Vám automaticky zobrazí v Knihovně. Balíček lze kdykoli deaktivovat v sekci Můj účet. Portfolio balíčků i jejich cenu určují vydavatelé periodik.

Co když chci balíček nebo předplatné zrušit?

Všechny služby fungující na bázi předplatného můžete kdykoli zrušit v sekci Můj účet, jak v aplikaci O2 Knihovna, tak i na Portále O2 Knihovna v sekci Čtení (po přihlášení přes telefonní číslo a jednorázové heslo).

Můžu koupit i nějaké jiné než aktuální číslo e-magazínu nebo novin?

Samozřejmě. Najděte si v nabídce daný titul a klikněte na položku Další čísla.

Jaké čtečky nebo zařízení jsou podporované?

Jako čtečka e-magazínů, novin a e-knih z O2 Čtení funguje aplikace O2 Knihovna. Stačí Vám tedy chytrý telefon nebo tablet s operačním systémem iOS nebo Android, případně přístup na internet z libovolného počítače – čtečka je totiž dostupná i online na Portále O2 Knihovna v sekci Čtení. Svojí Knihovnu zobrazíte po přihlášení.

Proč nejsou některé e-magazíny/ noviny/ e-knihy levnější než na stánku?

Ceny určují vydavatelé e-magazínů, novin a e-knih. O2 ceny nemůže přímo ovlivnit. Cenová politika různých vydavatelství se liší, proto u některých titulů vidíte výhodnější ceny než jinde.

Není tu můj oblíbený e-magazín/ noviny/ e-kniha. Proč?

Pravděpodobně proto, že nám jeho vydavatel neposkytl licenci pro jeho prodej. Na uzavírání dalších licencí se neustále pracuje a nabídka je stále rozšiřována. Pokud máte zájem se zeptat na konkrétní titul, napište nám.

Můžu si stáhnout zakoupený e-magazín?

Zakoupený časopis můžete číst online na našich webových stránkách. Na stránkách bohužel není možné časopis stáhnout do PC. E-magazín však můžete kdykoliv stáhnout a číst v aplikaci O2 Knihovna. Svůj časopis tak máte vždy dostupný v mobilním telefonu nebo tabletu.

Můžu vrátit zakoupený a stažený e-magazín nebo e-knihu?

Zpřístupněný (tj. stažený) digitální obsah nelze po zakoupení vrátit. Pravidla prodeje najdete v Nákupním řádu.

Napište nám o svém problému