Obálka audioknihy Lux Perpetua

Vydáno: 2023
Série: Husitská trilogie díl 3
Velikost: 1.36 GB

NIKDO NEZNÁ SLITOVÁNÍ. VRAŽDÍ SE VE JMÉNU PÁNĚ.

Závěrečný díl Husitské trilogie je opět směsí rytířské romance, historické fantasy a napětí, okořeněného humorem a ironií polského mistra.

„ Oj, ojojoj, blíží se, vzácní páni a drazí posluchači, blíží se den hněvu, den neštěstí, den slz. Blíží se den soudu a trestu. Jak stojí v epištole Janově: Antikrist přijíti má, odkudž známe, poslední hodina jest. Blíží se konec světa a konec veškerého jsoucna… Jinými slovy: není, kurva, dobře.“

Reinmar z Bělavy řečený Reynevan žije v kruté a nebezpečné době, kdy Slezsko a Čechy pustoší křížové výpravy i husitské spanilé jízdy, kdy nikdo nezná slovo „slitování" a ve jménu Páně jsou vražděny tisíce nevinných. Reynevan ještě stále věří v náboženskou obrodu a stojí na straně Husových stoupenců – a to i tehdy, když se dopouštějí nelidských zločinů. On, lékař a idealista, se musí stát špehem, vrahem a nelítostným mstitelem. Černí jezdci v čele s Birkartem von Grellenortem sledují své temné zájmy podporované i prastarou magickou neufrou, Pomurnikovou nevlastní matkou, a společně s vlivným Biskupem Konrádem razí nemilosrdnou cestu…

Podaří se Reinmarovi zachránit svou milou Juttu? Nalezne Samson Medák cestu do svého světa? Existuje bájný golem, sen, zaujetí, posedlost Radima Tvrdíka, a kdo je žena vonící rozmarýnem? Popatřte jen, kterak světlo zemi zalévá, line se z nebes září zlatojasnou. Takové je to světlo… Lux perpetua.

V závěrečném dílu historické fantasy trilogie odehrávající se v době husitských válek se opět mísí historické události s magií a fikcí, vylíčené košatým jazykem okořeněným ironií.

ANDRZEJ SAPKOWSKI
Nekorunovaný král současné slovanské fantasy se narodil v polské Lodži. Svou první povídku publikoval v roce 1986 v časopise Fantastyka a o pouhých šest let později už jeho napínavé příběhy putovaly k českým čtenářům. Jeho nejznámějším dílem jsou povídky a pětidílná sága o zaklínači Geraltovi z Rivie, muži-mutantovi, který chrání svět před magickými nestvůrami. Sapkowského Zaklínač byl také zfilmován a stal se námětem počítačové hry The Witcher.

ERNESTO ČEKAN
Herec a dabér. Narodil se v rodině vysokoškolského učitele a velvyslance a absolventky zpěvu na Hudební Akademii múzických umění v Praze a překladatelky ze španělštiny. Jeho druhým rodným jazykem je španělština. Vystudoval Pražskou konzervatoř a získal angažmá v Městském divadle Most (např. role Porthose v inscenaci D’Artagnan), pak přešel do Městských divadel pražských (např. Šandor Barinkay v Cikánském baronovi). Dnes je na volné noze a spolupracuje s mnoha divadly a divadelními agenturami. V televizi jsme ho mohli vidět např. v Krejzových, Slunečné, nebo v pohádkách Z pekla štěstí a Princezna ze mlejna 2. Věnuje se dabingu (namlouval např. Antonio Banderase).

Nahrávka vznikla podle knihy Andrzeje Sapkowského Lux Perpetua, vydané nakladatelstvím Leonardo v roce 2022. Copyright © 2006 by Andrzej Sapkowski. Z polského originálu Lux Perpetua přeložil Stanislav Komárek. Copyright © 2008 by Stanislav Komárek. Čte Ernesto Čekan. Režie, zvuk Jan Koukal, Vojtěch Machálek. Hudba a sound design Vojtěch Machálek a Jan Koukal, bendir Mikuláš Mrva. Hudba Jiří Wehle. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky a úprava pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Audiokniha Lux Perpetua –⁠ třetí díl Husitské trilogie od mistra polské fantasy Andrzeje Sapkowskeho. Čte Ernesto Čekan.

Série Husitská trilogie

Obálka audioknihy Narrenturm