Obálka audioknihy Vražda v Mezopotámii

Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2023
Série: Hercule Poirot

Někdy má nenávist kořeny v dávné minulosti

Na archeologickém nalezišti se čas od času vykope i pěkně uleželá averze…

Slečně Amy Leatheranové se naskytla příležitost prodloužit si pobyt na Blízkém východě tím, že se přidá k Američanům provádějícím archeologický průzkum ve zříceninách asyrského města. Anglická ošetřovatelka se uvolila dělat v poušti u Bagdádu společnost manželce velitele výpravy paní Leidnerové – nevyzpytatelné osobě, která má údajně občas určité „mouchy“. Ačkoli se tábor expedice nachází na poměrně odlehlém místě, pohybuje se v něm pestrá směsice lidí rozličných profesí, národností i smýšlení, což je mimo jiné živná půda pro lecjaké spory a averze. A ke všemu to neutuchající dusno.

Paní Leidnerová k mladé sestře brzy pojme důvěru a po nepříjemném nočním incidentu se jí dokonce svěří, že se strachuje o život. O pár dní později ji však manžel skutečně najde v ložnici mrtvou. Je tedy na Herculu Poirotovi, aby vystavil své šedé buňky mozkové i této zapeklité výhni!

Na mezopotámských nalezištích na území dnešního Iráku poznala Agatha Christie roku 1930 svého budoucího druhého chotě Maxe Mallowana. V její detektivce je známý britský archeolog ztvárněn jako David Emmott.

„Tak dobré jako cokoli, co nám paní Christie doposud představila.“
– Daily Mail

„Je to naprosto jedinečná autorka. My, kdo spřádáme detektivní záhady, jsme nemohli mít lepší múzu. A ti, kdo to po nás čtou, se nikde jinde nedočkají lepšího potěšení.“
– Mary Jane Clarková, autorka thrillerů

„Paní Leidnerová je velice roztomilá dáma,“ odpověděl doktor Reilly s vážnou tváří, „zřídka má na něco stejný názor dva dny za sebou.“
– ukázka z textu

„Myslela sis, že unikneš. Zmýlila ses. Nezůstaneš naživu, nebudeš mi nevěrná. Vždycky jsem ti to říkal. Smrt přijde brzy.“
– ukázka z textu

Audiokniha (P) & © OneHotBook, 2023. Všechna práva vyhrazena

Audiokniha Vražda v Mezopotámii - autor Agatha Christie, čte Dana Černá, Miloslav Mejzlík a Lukáš Hlavica.

Série Hercule Poirot

Obálka audioknihy Schůzka se smrtí