Obálka audioknihy Vražda Rogera Ackroyda

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2014
Série: Hercule Poirot

Chudák pan Ackroyd. Byl duší poklidného King’s Abbot. Našli jej sedět v křesle s tuniskou dýkou v zádech. Vražda tohoto přívětivého pána otřásla celým městečkem. Vyšetřování se rozbíhá a s ním i vzrušující četba detektivky, kterou si Agatha Christie získala skutečnou popularitu a ve které jednoznačně prokázala své schopnosti zaujmout čtenáře a udržet ho v neustálém napětí. Ani v této knize nechybí inteligentní a ješitný mužíček, soukromý detektiv na odpočinku - Hercule Poirot.

Ladislav Lakomý (1931) | herec a divadelní pedagog, jenž svůj profesionální herecký život zasvětil Brnu. Po studiích na JAMU získal angažmá v Divadle bratří Mrštíků a od roku 1965 až doposud působí jakožto člen činohry Národního divadla v Brně. Příležitostně vystupuje i v různých menších brněnských divadlech, např. v Divadle u stolu či v divadle Husa na provázku. Je vynikající recitátor, dabér (daboval např. Alaina Delona) a rozhlasový herec. Jako divadelní pedagog působil na konzervatoři a na JAMU v Brně. V České televizi zaujal například v dokumentárním seriálu o Poutních místech v Čechách a na Moravě, který uváděl společně s Josefem Somrem.

Agatha Christie (1890–1976) | královna detektivky, světově nejznámější spisovatelka všech dob. Publikovala celkem přes osmdesát románů a divadelních her. Patřičné pozornosti se jejímu dílu dostalo v roce 1926, kdy jí vyšel tiskem román Vražda Rogera Ackroyda. Nejznámější postavy vystupující opakovaně v jejích knihách jsou slečna Marplová a především Hercules Poirot v doprovodu kapitána Hastingse. Většina díla Agathy Christie byla zfilmována, některá i vícekrát (Vražda v Orient-Expressu, Smrt na Nilu, Vlak z Paddingtonu).

Obsah:
27. kapitola – Celá pravda
28. kapitola – A nic než pravda
29. kapitola – Apologia

Vražda Rogera Ackroyda - audiokniha obsahuje detektivní příběh podle Agathy Christie, v němž účinkuje Hercule Poirot - vášnivý pěstitel dýní a řeší vraždu se svou typickou rozvahou a důvtipem. Čte Ladislav Lakomý. Režie Michal Bureš.

Série Hercule Poirot

Obálka audioknihy Schůzka se smrtí