Zavřená truhla

Délka: 10 h 3 min
Interpret: Martin Hruška
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2016
Typ souboru: MP3
Velikost: 567 MB

Zavřená truhla - audiokniha obsahuje detektivní příběh, jehož autorkou je Sophie Hannah. Čte Martin Hruška. Hudba Kryštof Marek.

Jedinečný Hercule Poirot a jeho nový případ
Nejslavnější postava z pera královny zločinu je zpět… Poirot, jedinečná postava světové detektivní scény, jež letos oslaví sto let od okamžiku svého zrodu, se po úspěchu Vražd s monogramem vrací s novým případem z pera Sophie Hannah. Režie Luboš Koníř.

„To, co vám hodlám sdělit, bude pro vás šok…“ Těmito slovy uvítá lady Athelinda Playfordová – slavná spisovatelka dětské literatury – svého právníka, který se stará o její závěť. Zatímco se hosté sjíždějí na její sídlo Clonakilty, lady Playfordová se rozhodne u slavnostní večeře oznámit, že hodlá vydědit oba své potomky a veškeré jmění odkázat osobě, které zbývá jen několik týdnů života…
Na sešlost pozvala lady Playfordová i dva muže, s nimiž se nikdy nesetkala – slavného belgického detektiva Hercula Poirota a jeho přítele, inspektora Edwarda Catchpoola ze Scotland Yardu. Ani jeden z nich netuší, proč jsou tu… až Poirot začne mít podezření, že hostitelka očekává vražedný útok. Proč je ovšem potom tak odhodlaná provokovat kohokoli, pokud předpokládá, že je přítomen někdo, kdo se chystá zabít?
Jakkoli se tomu Poirot snaží zabránit, zločin je nakonec spáchán…

Sophie Hannah (1971)
Mezinárodní bestsellerová autorka psychothrillerů, publikovaných ve více než dvaceti zemích, adaptovaných pro televizní zpracování a ověnčených mimo jiné britskou National Book Award za krimi roku. Píše rovněž poezii, za niž byla nominována na cenu T. S. Eliota. Po více než 40 letech vrátila na literární scénu legendárního belgického detektiva Hercula Poirota. Její příběhy Vraždy s monogramem a Zavřená truhla vyšly ve 28 jazycích a 50 zemích světa a navazují na tradici poirotovských detektivek Agathy Christie.

Martin Hruška (1967)
Narodil se v Českých Budějovicích, po studiu Konzervatoře v Praze působil řadu let jako herec, režisér a umělecký šéf činohry Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Přes dvacet let se věnuje práci v Českém rozhlase a dabingu, a také pedagogické činnosti v oboru herectví a jevištní mluvy. V současné době je členem souboru Divadla pod Palmovkou v Praze.

více

Série Hercule Poirot

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma