Obálka audioknihy Vánoce Hercula Poirota

Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2019
Série: Hercule Poirot

„Chce strávit svátky pohromadě se svou rodinou… Mohly by to také být jeho poslední Vánoce.“

Členové rozvětvené rodiny Leeových se sjíždějí na staré venkovské sídlo, aby spolu oslavili Vánoce. Pozvání od Simeona Leea v nich ale vzbuzuje spíše pochybnosti a znepokojení než radost z příbuzenského setkání. Proč je vlastně chce bezcitný a panovačný milionář vidět? Copak se snad na stará kolena změnil? Jaké má úmysly? Avšak dříve, než návštěvníci zjistí, jak se věci mají, je jejich hostitel zavražděn. Naštěstí se do blízkého okolí na svátky vydal i Hercule Poirot, který v dusné atmosféře podezíravosti a vzájemné nevraživosti dokáže vraha nekompromisně usvědčit.

„Myslíte si tedy, že spáchání zločinu o Vánocích je nepravděpodobné?“
„Přesně tak.“
„A pročpak?“
„No, jak říkám, všude panuje vánoční pohoda a dobrá nálada, a tak všelijak podobně.“
Hercule Poirot zamumlal:
„Angličané jsou tak sentimentální!“

AGATHA CHRISTIE
Anglická spisovatelka, nejznámější autorka detektivních příběhů, napsala jen s Herculem Poirotem během své téměř šedesátileté literární kariéry 33 románů a skoro 60 povídek. Vytvořila i postavy jiných detektivů (kromě slečny Marplové třeba tajemného pana Quina či úředníka na penzi Parkera Pynea), ale Poirot zůstává jejím nejznámějším a nejoblíbenějším vyšetřovatelem. Úspěšná byla též jako autorka divadelních her (její Past na myši je vůbec nejdéle hranou divadelní hrou) a pod pseudonymem vydávala romantické příběhy. Neustupující zájem o její dílo potvrzuje také množství už realizovaných či teprve chystaných adaptací, k nimž patří i nová filmová verze Vraždy v Orient-expresu.

LUKÁŠ HLAVICA
Je absolventem herectví na pražské DAMU, kde posledních dvacet let působí jako pedagog. Kromě herectví a výuky se úspěšně věnuje divadelní i rozhlasové režii. Dlouhodobě spolupracuje s Českým rozhlasem, působil v Národním divadle i v Divadle na Vinohradech, poté na čtyři roky zakotvil jako režisér v Dejvickém divadle (jeho inscenace Bratři Karamazovi se hrála bezmála 15 let). Televizní diváci jej mohli zaznamenat např. ve snímcích Specialita šéfkuchaře, Vrah jsi ty!, Jasnovidec nebo v seriálu Zdivočelá země, kde si zahrál dávného kamaráda hlavního hrdiny. Nadaboval velké množství filmových a seriálových postav (jeho hlasem mluví v češtině třeba protagonista seriálu Pan Selfridge).