Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Vraždy podle abecedy

Vraždy podle abecedy

Agatha Christie

Délka: 7 h 36 min
Interpret: Aleš Procházka
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2019
Série: Hercule Poirot
Typ souboru: MP3
Velikost: 429 MB

Předloha nového seriálu s Johnem Malkovichem v roli slavného detektiva.

Všechno začalo zdánlivě bláznivým anonymním dopisem s podpisem A B C. Po něm následovala vražda staré trafikantky A. Ascherové z Andoveru. Na pultě trafiky ležel rozevřený Abecední jízdní řád, známý pod zkratkou ABC. Předtuchy, které nad přijatým dopisem přišly Herculu Poirotovi na mysl, se naplnily. Jako za starých dobrých časů se vydává po stopě se svým přítelem kapitánem Hastingsem. Přichází však další vražda – tentokrát Betty Bernardové na pláži v Bexhillu, a pak třetí – lorda Carmichaela Clarka v Curstonu. Poirot i Hastings vzdorují něčemu horšímu, než je obyčejný zločin, čelí šílenství…

AGATHA CHRISTIE
Královna detektivky, světově nejznámější spisovatelka všech dob. Publikovala celkem přes osmdesát románů a divadelních her. Patřičné pozornosti se jejímu dílu dostalo v roce 1926, kdy jí vyšel tiskem román Vražda Rogera Ackroyda. Nejznámější postavy vystupující opakovaně v jejích knihách jsou slečna Marplová a především Hercules Poirot v doprovodu kapitána Hastingse. Poirot zazářil jako protagonista v řadě audioknih vydavatelství Tympanum. Jmenujme například audioknihy Černý vzadu, Druhý gong, Vražda v postranní ulici, Záhada španělské truhy a další. Většina díla Agathy Christie byla zfilmována, některá i vícekrát (Vražda v Orient-Expressu, Smrt na Nilu, Vlak z Paddingtonu).

ALEŠ PROCHÁZKA
po absolvování DAMU se stal členem souboru Činoherního studia Ústí nad Labem, dále působil v Městském divadle v Kolíně a hostoval ve dvou inscenacích v pražském Činoherním klubu. Šestnáct let strávil v Divadle pod Palmovkou, kde sehrál desítky rolí, například Jakuba v dramatu Jakub a jeho pán (Milana Kundery), a postavu de Valmonta v Nebezpečných vztazích (Christophera Hamptona). V sezoně 2008–2009 se stal členem MDP. Jeho tvář znají diváci z televizních seriálů Bambinot a Ordinace v růžové zahradě. Mimo divadlo se nejraději věnuje rozhlasu. V dabingu propůjčil svůj výrazný hlas mnoha hvězdám – Tomu Hanksovi, Kevinu Spaceymu, namluvil i agenta Coopera v kultovním Lynchově seriálu Twin Peaks, Angažuje se v projektu Múzy dětem, přivážejícím divadlo do dětských domovů. Pro Tympanum načetl audioknihy Drasticky děsivý Dexter, Boj o ostrov, trologii Pán prstenů a mnoho dalších.

Nahrávka vznikla podle knihy Agathy Christie Vraždy podle abecedy vydané v roce 1993 nakladatelstvím Knižní klub.Agatha Christie® Poirot® COPYRIGHT © 1935 Agatha Christie Limited, a Chorion company. All rights reserved. Z anglického originálu The ABC Murders přeložila Eva Kondrysová. Translation © Eva Kondrysová, 1963. Čte Aleš Procházka. Režie Hana Kofránková. Hudba Markéta Mazourová. Zvuk, střih a mastering Tomáš Gsöllhofer. Produkce Karel Černošek a Josef Burkovský. Cover design © HarperCollinsPublishers 2018. Photographers: Charlie Gray and Ben Blackall. Photography and title typography © Mammoth Screen and Agatha Christie Limited 2018. BBC and the BBC logo are trade marks of the British Broadcasting Corporation and are used under licence. Logo © BBC 1996. Grafické zpracování obalu Matěj Čadil. Vydalo Tympanum, s. r. o., v dubnu 2019. Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1. www.tympanum.cz

Vraždy podle abecedy – audiokniha obsahuje slavný případ s detektivem Herculem Poirotem v hlavní roli, který napsala Agatha Christie. Čte Aleš Procházka. Režie Hana Kofránková.

více

Série Hercule Poirot

Obálka audioknihy Schůzka se smrtí
Schůzka se smrtí
Obálka audioknihy Vražda Rogera Ackroyda
Vražda Rogera Ackroyda
Obálka audioknihy Vraždy s monogramem
Vraždy s monogramem
Obálka audioknihy Záhada na zámku Styles
Záhada na zámku Styles
Obálka audioknihy Zavřená truhla
Zavřená truhla
Obálka audioknihy Vražda v Orient expresu
Vražda v Orient expresu
Obálka audioknihy Pět malých prasátek
Pět malých prasátek
Obálka audioknihy Vraždy podle abecedy
Vraždy podle abecedy

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma