Obálka audioknihy Pět malých prasátek

Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2018
Série: Hercule Poirot

Detektiva Hercula Poirota oslovuje mladá dáma Carla Lemarchantová – dcera známého malíře Amyase Cralea, kterého před 16 lety měla zavraždit jeho vlastní žena. Ta byla odsouzená na doživotí, ale po roce ve vězení zemřela. Carla se o této rodinné tragédii dozvídá až ve svých 21 letech z dopisu, který jí její matka zanechala. V něm ji matka ujišťuje, že onen zločin nespáchala. Carla dopisu věří, proto požádá právě Poirota, aby případ znovu prošetřil. Fakt, že ke zločinu již neexistují žádné hmatatelné stopy, pouze výpovědi a psychologie svědků zláká Poirota natolik, že případ přijímá.

Tento detektivní příběh napsala autorka v roce 1943, a dokonce jej sama upravila do podoby divadelní hry, která měla premiéru v roce 1960 pod názvem Ohlédnutí za vraždou.

AGATHA CHRISTIE
je stále vládnoucí hvězdou detektivních románů a také světově nejznámější spisovatelkou všech dob, které se v počtu prodaných knih vyrovnal snad jen William Shakespeare. Narodila se v roce 1890 a vyrůstala v typicky viktoriánské rodině. V Paříži vystudovala hudbu. Místo kariéry zpěvačky se ale rozhodla pro psaní detektivních příběhů. Provdala se za Archibalda Christieho a v průběhu první i druhé světové války pracovala jako dobrovolná sestra a lékárnice – zde také získala zkušenosti s léky a jedy, které později využila při psaní svých detektivek. Později po smrti své matky se nervově zhroutila a přesně v té době došlo k jejímu jedenáctidennímu zmizení, které není dodnes úplně vysvětleno. Na motivy jejího zmizení vznikl i film Agatha (1979).

PAVEL SOUKUP
Český herec a dabér. Původně vystudoval Fakultu žurnalistiky na Karlově univerzitě. Poté se pustil do studia na DAMU. Po škole působil hlavně v oblastních divadlech, později se ale vrátil do Prahy, kde začal účinkovat v Divadle ABC. Zahrál si také v televizi. Pavel Soukup dabuje například herce Robina Williamse, Gérarda Depardieu, Harrisona Forda nebo Bruce Willise.

Z anglického originálu Five Little Pigs © Rosalind Hicks Charitable Trust. All rights reserved. Translation © Pavla a Matouš Iblovi.

Audiokniha Agathy Christie Pět malých prasátek obsahuje slavný případ Hercula Poirota. Čte Pavel Soukup.

Série Hercule Poirot

Obálka audioknihy Schůzka se smrtí