Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Schůzka se smrtí

Schůzka se smrtí

Agatha Christie

Délka: 7 h 10 min
Interpret: Růžena Merunková
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2014
Série: Hercule Poirot
Typ souboru: MP3
Velikost: 404 MB

Hercule Poirot v nelehké situaci: Rozluští případ do 24 hodin? Jako vždy však chce odhalit celou pravdu, nikoliv pouze pachatele...

Námět na detektivní román Schůzka se smrtí získala Agatha Christie při cestách se svým mužem, archeologem Mallowanem, který prováděl vykopávky na Blízkém východě. Na pozadí růžových skal údolí Petry se staneme svědky střetnutí staré despotické ženy a jejích dětí, kteří jsou k sobě připoutáni vzájemnou nenávistí. Nakonec dojde k nevyhnutelnému – k tragické smrti matky. Vyvstává otázka – přirozená příčina, nebo vražda? Dospělé děti měly tisíc a jeden důvod přát si matčinu smrt…

Růžena Merunková (1940) | pochází z Lysé nad Labem, herečka, manželka herce a malíře Miloše Hlavici. Po absolvování pražské DAMU hrála nejprve v divadle v Pardubicích, později přešla do pražského Realistického divadla na Smíchově (dnešní Švandovo divadlo). Mezi její známé televizní a filmové role patří účinkování ve snímcích Popelka, Tři chlapi v chalupě, Všichni dobří rodáci, Noc oranžových ohňů, Hodina pravdy, Rumpl, cimr, campr. Je výbornou recitátorkou, dabérkou a rozhlasovou herečkou několikrát nominovanou na cenu Neviditelný herec.

Agatha Christie (1890–1976) | královna detektivky, světově nejznámější spisovatelka všech dob. Publikovala celkem přes osmdesát románů a divadelních her. Patřičné pozornosti se jejímu dílu dostalo v roce 1926, kdy jí vyšel tiskem román Vražda Rogera Ackroyda. Nejznámější postavy vystupující opakovaně v jejích knihách jsou slečna Marplová a především Hercules Poirot v doprovodu kapitána Hastingse. Většina díla Agathy Christie byla zfilmována, některá i vícekrát (Vražda v Orient-Expressu, Smrt na Nilu, Vlak z Paddingtonu).

Schůzka se smrtí - audiokniha obsahuje detektivní případ Hercula Poirota, jehož autorkou je Agatha Christie. Čte Růžena Merunková. Režie Aleš Vrzák.

více

Série Hercule Poirot

Obálka audioknihy Schůzka se smrtí
Schůzka se smrtí
Obálka audioknihy Vražda Rogera Ackroyda
Vražda Rogera Ackroyda
Obálka audioknihy Vraždy s monogramem
Vraždy s monogramem
Obálka audioknihy Záhada na zámku Styles
Záhada na zámku Styles
Obálka audioknihy Zavřená truhla
Zavřená truhla
Obálka audioknihy Vražda v Orient expresu
Vražda v Orient expresu
Obálka audioknihy Pět malých prasátek
Pět malých prasátek
Obálka audioknihy Vraždy podle abecedy
Vraždy podle abecedy

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma