Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou - Mistři slova

Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou - Mistři slova

Arnošt Lustig

Délka: 6 h 3 min
Interpret: Dušan Sitek
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2017
Série: Mistři slova
Typ souboru: MP3
Velikost: 341 MB

Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou je psychologická novela, která je inspirována skutečnými událostmi. Arnošt Lustig tuto knihu napsal během 12 dní. Děj se odehrává v roce 1943.Němci zajali na Sicílii skupinu dvaceti židovských obchodníků pod vedením pana Cohena pod záminkou, že je vymění za německé zajaté důstojníky. Slibují jim, že je všechny za milion franků, včetně mladé tanečnice Kateřiny Horovitzové, odvezou vlakem až k americké lodi, ve skutečnosti však všichni najdou smrt v koncentračním táboře. Postava Kateřiny Horovitzové je inspirována polskou herečkou, která při cestě do plynové komory – stejně jako knižní Kateřina – vytrhla německému důstojníkovi zbraň a zastřelila ho.

Edice Mistři slova je plná literárních pokladů. Naše nejlepší herecké hlasy, které jsou nám tak blízké, namlouvají své oblíbené knihy a významná literární díla, která je oslovila, ovlivnila a k nimž se třeba i rádi vracejí. Každý měsíc se můžete v Edici Mistři slova těšit na nové příběhy v jedinečném podání našich mistrů mluveného slova a potěšit tak svá srdce.

Arnošt Lustig
Arnošt Lustig byl český židovský spisovatel a publicista světového formátu. Ve svých knihách se často věnoval tématu holokaustu, který přežil. Když byl totiž v roce 1941 vyhozen z rasových důvodů ze školy, vyučil se krejčím a o rok později byl poslán do Terezína. odtud do Osvětimi i Buchenwaldu. V roce 1945 utekl z transportu smrti a ukrýval se až do konce války v Praze. Během holokaustu přišel téměř o celou rodinu, což se na něm i na jeho tvorbě velice podepsalo.
V roce 2012 vznikla k prvnímu výročí spisovatelova úmrtí Cena Arnošta Lustiga. Ocenění získají osobnosti, které v sobě spojují vlastnosti jako jsou „odvaha a statečnost, lidskost a spravedlnost“.

Dušan Sitek
Dušan Sitek se narodil roku 1955 v Novém Bohumíně. V roce 1981 absolvoval na pražské DAMU. První angažmá přijal v Ostravě v Divadle Petra Bezruče. Další herecké zkušenosti získal ve Slezském divadle v Opavě. V Městském divadle Zlín byl v angažmá dlouhých pětadvacet let. Počínaje divadelní sezónou 2010/2011 byl v angažmá Divadla pod Palmovkou v Praze, nyní v tomto divadle hostuje. Účinkoval také v řadě filmů a televizních seriálů a věnuje se rovněž načítání audioknih.

Mistři slova - Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou - audiokniha obsahuje oceňovanou novelu s židovskou tematikou z doby druhé světové války. Autor Arnošt Lustig. Čte Dušan Sitek. Režie a hudba Jakub Tabery. Mistr zvuku Jan Kacian. Copyright:© Arnošt Lustig, 2016

více

Série Mistři slova

Obálka audioknihy Volání divočiny - Mistři slova
Volání divočiny - Mistři slova
Obálka audioknihy Paní Bovaryová - Mistři slova
Paní Bovaryová - Mistři slova
Obálka audioknihy Spalovač mrtvol - Mistři slova
Spalovač mrtvol - Mistři slova
Obálka audioknihy Konečná diagnóza - Mistři slova
Konečná diagnóza - Mistři slova
Obálka audioknihy Quo vadis - Mistři slova
Quo vadis - Mistři slova
Obálka audioknihy Smrt je mým řemeslem - Mistři slova
Smrt je mým řemeslem - Mistři slova
Obálka audioknihy Na východ od ráje - Mistři slova
Na východ od ráje - Mistři slova
Obálka audioknihy Velký cirkus - Mistři slova
Velký cirkus - Mistři slova
Obálka audioknihy Řecký poklad - Mistři slova
Řecký poklad - Mistři slova
Obálka audioknihy Neviditelný - Mistři slova
Neviditelný - Mistři slova

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma