Obálka audioknihy Konečná diagnóza - Mistři slova

Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2017
Série: Mistři slova

Chybovat může v životě každý, ovšem ne v lékařském prostředí… Vynikající Arthur Hailey předkládá napínavý příběh z padesátých let, na kterém ukazuje, že nemocnice je mnohdy nelítostný svět s vlastními pravidly i spletitými vztahy. Střetávají se v něm ambice mladých lékařů se snahou stárnoucích kolegů následovat jejich tempo. Do hry navíc vstupuje tyfová nákaza. Teprve když nemocnici Three Counties hrozí uzavření, ukáže se, jaké má kdo schopnosti.
© The Final Diagnosis by Arthur Hailey. All rights reserved. Used by permission of Nancy Stauffer Associates, USA. Překlad © Drahomíra Hlinková

Edice Mistři slova je plná literárních pokladů. Naše nejlepší herecké hlasy, které jsou nám tak blízké, namlouvají své oblíbené knihy a významná literární díla, která je oslovila, ovlivnila a k nimž se třeba i rádi vracejí. Každý měsíc se můžete v Edici Mistři slova těšit na nové příběhy v jedinečném podání našich mistrů mluveného slova a potěšit tak svá srdce.

Arthur Hailey (1920-2004)
Kanadský romanopisec se narodil a vyrůstal v Anglii. Po literární kariéře toužil už od dětství, ale kvůli finančním problémům v rodině nedokončil vzdělání. Během války se stal pilotem RAF a poté začal pracovat jako redaktor časopisu britského letectva. Podmínky v poválečné Anglii Haileymu nevyhovovaly, a proto se rozhodl odejít s rodinou do Kanady. Získal řadu zkušeností z různých prací a často se stěhoval, proto jeho příběhy prohlubuje detailní znalost prostředí a psychologické napětí. Poslední léta života strávil Hailey na Bahamách.

Igor Bareš (1966)
Divadelní a filmový herec vystudoval JAMU a po hostování v Divadle bratří Mrštíků nastoupil do Národního divadla v Brně. Byl nominován na cenu Alfréda Radoka za roli v Hamletovi a nominaci na Cenu Thálie získal za brilantní provedení postavy Raskolnikova v adaptaci Zločinu a trestu. Ztvárnil také celou řadu filmových rolí, například ve snímku Výlet, Krev zmizelého, Sluneční stát nebo Hezké chvilky bez záruky. Hrál v televizních seriálech a inscenacích, jeho hlas je známý především posluchačům rozhlasových her nebo audioknih.

Copyright © The Final Diagnosis. All rights reserved. Used by permisssion of Nancy Stauffer Associates, USA.
Překlad © Drahomíra Hlinková

Mistři slova - Konečná diagnóza - audiokniha obsahuje román z lékařského prostředí. Děj nás zavede na patologii americké nemocnice 50. let. Autor Arthur Hailey. Čte Igor Bareš. Režie a zvuk Miloš Vrána.

Série Mistři slova

Obálka audioknihy Volání divočiny - Mistři slova