Obálka audioknihy Volání divočiny - Mistři slova

Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2017
Série: Mistři slova

Román Volání divočiny vyšel poprvé v roce 1903 a vypráví příběh psa, křížence bernardýna a skotského ovčáka, Bucka. Příběh se odehrává v období zlaté horečky na Klondiku. Buck, který vyrůstá u bohaté rodiny na jihu Spojených států, je prodán jako tažný pes na Aljašku. Buckovi se podaří přizpůsobit se tvrdým podmínkám práce tažného psa i drsnému severnímu podnebí. V příběhu je nádherně popsána divoká příroda Aljašky a také síla přátelství mezi člověkem a psem.

Edice Mistři slova je plná literárních pokladů. Naše nejlepší herecké hlasy, které jsou nám tak blízké, namlouvají své oblíbené knihy a významná literární díla, která je oslovila, ovlivnila a k nimž se třeba i rádi vracejí. Každý měsíc se můžete v Edici Mistři slova těšit na nové příběhy v jedinečném podání našich mistrů mluveného slova a potěšit tak svá srdce.

Jack London (1876 – 1916)
Jack London byl americký spisovatel románů a povídek, vlastním jménem John Griffith Chaney. Během svého života pracoval mimo jiné jako námořník, zlatokop, lovec tuleňů, kotelník v elektrárně, člen pobřežní rybářské hlídky a válečný zpravodaj v rusko-japonské válce. Stejně jako byl život Jacka Londona, drsný a dobrodružný, takové jsou i jeho povídky a romány. Celý život bojoval s pitím tvrdého alkoholu, který byl příčinou jeho nemoci jater a ledvin. Jack London zemřel v pouhých čtyřiceti letech.

Vladislav Beneš (1956)
Rodák z Prahy již od dětství působil v dabingu a také jako dětský herec ztvárnil několik divadelních rolí. Po gymnáziu vystudoval herectví na DAMU a v roce 1980 - 1982 získal angažmá v Divadle J. Průchy v Kladně. Po absolvování vojenské služby se stal od roku 1983 členem činohry Národního divadla v Praze. Řadu let působí také jako pedagog herectví na pražské konzervatoři. Je jedním z našich nejlepších dabingových herců. Svůj nezaměnitelný hlas propůjčil například Richardu Gereovi nebo Pierci Brosnanovi. V poslední době je také častým interpretem audioknih. Pro Audiotéku načetl audioknihu Inovátoři a Einstein, Jeho život a vesmír.

Mistři slova - Volání divočiny audiokniha obsahuje příběh, který se odehrává na Aljašce a jehož hlavním hrdinou je pes jménem Buck. Autor Jack London. Čte Vladislav Beneš. Režie Jakub Tabery. Mistr zvuku Jan Kacian.

Série Mistři slova

Obálka audioknihy Volání divočiny - Mistři slova