Quo vadis - Mistři slova

Henryk Sienkiewicz

Délka: 26 h 31 min
Interpret: Jaromír Meduna
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2017
Série: Mistři slova
Typ souboru: MP3
Velikost: 1.50 GB

Ukřižování, roztrhání lvy nebo upálení, tak vypadala odplata za křesťanskou víru v jejích začátcích. Slavný historický román o moci a čistotě duše nás zavádí do starověkého Říma, kde právě vládne císař Nero. Pompézní a mocná říše se zmítá v ostrém kontrastu mezi prostopášností bohatých a utrpením chudých. Římskou společnost však rozděluje především víra. Po dramatických událostech chce proslulý krutovládce Nero potrestat křesťany, které obvinil ze zapálení Říma. Podaří se jim zvítězit v zápasu o milost?

Edice Mistři slova je plná literárních pokladů. Naše nejlepší herecké hlasy, které jsou nám tak blízké, namlouvají své oblíbené knihy a významná literární díla, která je oslovila, ovlivnila a k nimž se třeba i rádi vracejí. Každý měsíc se můžete v Edici Mistři slova těšit na nové příběhy v jedinečném podání našich mistrů mluveného slova a potěšit tak svá srdce.

Henryk Sienkiewicz (1846-1916)
Uznávaný prozaik se narodil v polské rodině venkovských šlechticů. Po prodeji statku přesídlil společně s rodiči do Varšavy, kde vystudoval dějiny. Na univerzitě ovlivnil Sienkiewicze rozvíjející se vědecký proud pozitivismu. Kromě toho se intenzivně věnoval cestování, ale zaznamenával také příběhy z každodenního života ve Varšavě. Do dějin se nejvíce zapsal svými romány, mapujícími polskou a křesťanskou historii, zvláště pak dílem Quo vadis. V roce 1905 se dočkal Nobelovy ceny za literaturu.

Jaromír Meduna (1953)
Herec pocházející z Prahy vystudoval DAMU a poté působil v několika známých divadlech po celé republice. Od 90. let hraje na scénách pražských divadel, kde nejvíce exceloval v komediálních rolích Divadla ABC, například ve hře Sestup Orfeův nebo Šakalí léta. Ztvárnil také několik filmových rolí, ale posluchači ho znají především z rozhlasu a dabingu, kdy k nim promlouvá jako Robert De Niro, Anthony Hopkins nebo John Malkovich. Patří k němu také nezapomenutelný hlas detektiva Hercula Poirota.

Mistři slova - Quo vadis - audiokniha obsahuje historický román odehrávající se v období starověkého Říma. Autor Henryk Sienkiewicz. Čte Jaromír Meduna. Režie Jakub Tabery. Mistr zvuku Jan Kacian.

více

Série Mistři slova

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky