Jeden den Ivana Děnisoviče - Mistři slova

Délka: 4 h 56 min
Interpret: Miloslav Mejzlík
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2017
Typ souboru: MP3
Velikost: 278 MB

Mistři slova - Jeden den Ivana Děnisoviče - audiokniha obsahuje novelu z prostředí ruského pracovního tábora na Sibiři. Autor Alexandr Solženicyn. Čte Miloslav Mejzlík. Režie, hudba a mistr zvuku Miloš Vrána.

Ruská novela zachycující jeden den v sibiřském Gulagu a zároveň život vězně s číslem Šč- 854 – Ivana Děnisoviče. Příběh popisuje podmínky v pracovních táborech na Sibiři v 50. letech 20. století – životní podmínky, zimu, nedostatek jídla, mezilidské vztahy, tresty i těžkou fyzickou práci vězněných.

Z ruského originálu „ODIN DEN IVANA DENISOVITCHA”, © 1962 –1973, Aleksandr
Solženicyn. This audiobook is published by arrangement with Librairie Arthème Fayard. Překlad © Sergej Machonin – dědicové 2011.

Edice Mistři slova je plná literárních pokladů. Naše nejlepší herecké hlasy, které jsou nám tak blízké, namlouvají své oblíbené knihy a významná literární díla, která je oslovila, ovlivnila a k nimž se třeba i rádi vracejí. Každý měsíc se můžete v Edici Mistři slova těšit na nové příběhy v jedinečném podání našich mistrů mluveného slova a potěšit tak svá srdce.

Alexandr Solženicyn
Původním povoláním učitel matematiky a fyziky, Alexandr Solženicyn bojoval na frontách 2. světové války. Za kritiku Stalina v dopise svému příteli byl ale zatčen a odveden do tábora – tzv. gulagu. Z pobytu v těchto táborech čerpal inspiraci pro svou debutovou knihu: Jeden den Ivana Děnisoviče. V roce 1968 získal Nobelovu cenu za Literaturu, kterou si ale nevyzvedl z obavy, že nebude vpuštěn zpátky do země. Z Ruska byl nakonec stejně násilně vypovězen a zbaven občanství kvůli své nejslavnější knize: Souostroví Gulag. Nakonec se usadil v USA. Do Ruska se vrátil až v roce 1994, kde o 14 let později zemřel.

Miloslav Mejzlík
Miloslav Mejzlík dostal po absolvování JAMU příležitost v divadle Jiřího Wolkera. A toto divadlo se také stalo jeho domovinou. Talent pro televizní obrazovky v něm objevil například Zdeněk Troška, který ho obsadil do filmu Princezna ze mlejna. Znát ho můžete ale například ze seriálu Rodinná pouta. Kromě hraní se Miloslav Mejzlík věnuje dabingu. Jeho hlas můžete znát třeba z celovečerního filmu Letopisu Narnie nebo audioknih Lolita, Robinson Crusoe…

více

Série Mistři slova

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma