Paní Bovaryová - Mistři slova

Gustave Flaubert

Délka: 12 h 55 min
Interpret: Valérie Zawadská
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2017
Série: Mistři slova
Typ souboru: MP3
Velikost: 728 MB

Paní Bovaryová je realistický román z roku 1857 a jedná se o první autorovo dílo. Flaubertovou inspirací k napsání knihy byla zmínka v tehdejších novinách o ženě venkovského lékaře, která se otrávila, a jejímuž skonu předcházelo manželské drama. Hlavní hrdinkou románu je Ema Bovaryová, která si za muže vezme venkovského lékaře, a do manželství vstupuje se spoustou ideálů, které načerpala především četbou romantických knih. Postupem času zjišťuje, že její romantické představy jsou velmi vzdálené od skutečného života. Emě se podaří najít vášeň a lásku, kterou si vysnila, v náručí milenců, ale její potěšení z milenecké lásky je krátkodobé a má za následek tragické vyústění.

Edice Mistři slova je plná literárních pokladů. Naše nejlepší herecké hlasy, které jsou nám tak blízké, namlouvají své oblíbené knihy a významná literární díla, která je oslovila, ovlivnila a k nimž se třeba i rádi vracejí. Každý měsíc se můžete v Edici Mistři slova těšit na nové příběhy v jedinečném podání našich mistrů mluveného slova a potěšit tak svá srdce.

Gustave Flaubert (1821 – 1881)
Flaubert se narodil ve francouzském Rouenu do rodiny lékaře. Po studiích na lyceu pokračoval studiem práv, která ze zdravotních důvodů musel ukončit. Flaubert, který odmítal instituci manželství jako měšťácký přežitek, a jehož celoživotní - avšak platonickou – láskou byla o 11 let starší žena, zasvětil svůj život literatuře a cestování. Procestoval Francii, Itálii, Řecko, Blízký východ a na krátký čas se usadil v Tunisku. Za svůj román Paní Bovaryová byl souzen pro urážku veřejné mravnosti a manželské instituce. V soudním líčení však přesvědčil porotu, že jeho román na nemravnost pouze poukazuje, nijak ji nepodporuje, a soudní spor vyhrál.

Valérie Zawadská (*1958)
Rodačka ze Šternberka, přijala po studiu na gymnáziu angažmá jako „elév“ v Severomoravském divadle v Šumperku. V roce 1978 byla přijata na DAMU, kterou ukončila absolutoriem v roce 1982. Ve stejném roce nastoupila do Západočeského divadla v Chebu, kde strávila čtyři roky a v roce 1986 byla přijata do angažmá v Městských divadlech pražských. Od roku 1994 pracuje „na volné noze“. V současnosti se Valérie věnuje hlavně divadlu a poezii, pracuje i pro rozhlas, televizi, film a v dabingu, a je také interpretkou několika audioknih.

Mistři slova - Paní Bovaryová - audiokniha obsahuje příběh nešťastné vdané ženy, která se vzepře obyčejnosti a nudě svého života. Autor Gustave Flaubert. Čte Valérie Zawadská. Režie, zvuk a hudba Miloš Vrána.

více

Série Mistři slova

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky