Obálka audioknihy Josef Mareš: Moje případy z 1. oddělení

Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2023

POZOR, ZAČÍNÁ VÝSLECH!

Odpovídat bude Josef Mareš, nejznámější český kriminalista, bývalý šéf pražské mordparty, autor seriálů Devadesátky a Případy 1. oddělení. Vyřešil stovky vražd a teď vypráví o vrazích, obětech i nejzajímavějších případech. Zároveň vás vezme do zákulisí práce vyšetřovatele.

Jak se proti zločincům sbírají důkazy? Jak probíhají výslechy a co všechno se při nich může stát? Kdy mu šlo o život a jak se vyrovnával se zlem, které viděl? Mareš strávil u policie téměř třicet let a zažil i divoká devadesátá léta. Byl u vytahování sudů z Orlické přehrady, mluvil s tak otrlými lidmi, jako byli Jonák, Mrázek či Roubal, a vyšetřoval několik přestřelek, do kterých byla zapletena mafie. Mezi jeho nejznámější případy z novější doby pak patří pražský taxivrah, pátrání po zmizelé Aničce či vražda novináře Michala Velíška. Vraždí muži jinak než ženy? Kam zabijáci ukrývají mrtvoly? Kterých pachatelů mu bylo líto? Proč se k některým choval hezky, a dokonce jim vařil kafe, i když jimi pohrdal? A proč některé odsouzené i po letech navštěvuje ve vězení?

Milovníci kriminálních příběhů dostávají do rukou autentickou výpověď muže, který zná pozadí zločinu jako málokdo. Otázky kladl Martin Moravec, jehož knižní rozhovory s neurochirurgem Vladimírem Benešem a pilotem Davidem Heclem se staly bestsellery.

MARTIN MORAVEC
Novinář a spisovatel. Narodil se v Rychnově nad Kněžnou, žije v Praze, kde vystudoval Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy. Od roku 1999 pracuje v deníku Mladá fronta DNES. Začínal jako sportovní reportér, v roce 2006 se stal vedoucím Magazínu DNES + TV, pro který už připravil desítky rozhovorů s domácími i zahraničními osobnostmi.
Zkušenosti má i jako moderátor či sportovní komentátor. Knižní rozhovor s Josefem Marešem je jeho šestou knihou. Předtím vydal soubor fejetonů Enter, mami!, sportovní biografie Jsem a Jiná a knihy rozhovorů s neurochirurgem Vladimírem Benešem a Davidem Heclem.

MIROSLAV HANUŠ
Studium na Vysoké škole ekonomické vyměnil za kariéru kulisáka a jevištního mistra v Divadle na Vinohradech. Na DAMU ho přijali na druhý pokus a po jejím absolvování v roce 1987 nastoupil do souboru kladenského Divadla Jaroslava Průchy. Odtud pak s režisérkou Hanou Burešovou přešel do pražského Divadla Labyrint a posléze do Divadla v Dlouhé, kde stále hostuje, ačkoli je od roku 2019 na volné noze. Do povědomí televizních diváků se zapsal zejména rolemi v seriálech Ulice a Případy 1. oddělení, ale objevil se v mnoha dalších (např. České století, Svět pod hlavou, Vzteklina, Vodník, Stíny v mlze, Podezření, Iveta). Kromě herectví se věnuje také režii.

Josef Mareš, Martin Moravec: Moje případy z 1.oddělení | Čte Miroslav Hanuš a Josef Pejchal| Režie Jan Herget | Zvuk, střih a mastering Karolína Škápíková | Hudba Jan Neruda| Natočeno ve studiu S Pro Alfa CZ | Grafiku CD podle původní knižní obálky adaptovala Yvone Baalbaki | Produkce S Pro Alfa CZ | Supervize Kateřina Višinská | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr v dubnu 2023

Josef Mareš – Moje případy z 1.oddělení © Josef Mareš, Martin Moravec 2022| MAFRA 2022

Audiokniha Moje případy z 1. oddělení, autoři Josef Mareš a Martin Moravec, čtou Miroslav Hanuš a Josef Pejchal.