Na východ od ráje - Mistři slova

Délka: 34 h 4 min
Interpret: Pavel Rímský
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2017
Typ souboru: MP3
Velikost: 1.92 GB

Mistři slova - Na východ od ráje - audiokniha obsahuje románovou kroniku, kterou napsal John Steinbeck. Čte Pavel Rímský. Režie a hudba Jakub Tabery. Mistr zvuku Jan Kacian.

Témata hříšnosti, lásky, touhy po uznání, viny a svobody v rozsáhlé rodinné kronice odkazuje na knihu Genesis a příběh Kaina a Ábela. Děj se odehrává v Salinaském údolí v Kalifornii a je inspirován skutečnou rodinou Samuela Hamiltona – Steinbeckova dědečka. Hra dobra a zla uvnitř lidí nabízí pohled do nitra dvou bratrů, tak rozdílných jako je noc a den.

Edice Mistři slova je plná literárních pokladů. Naše nejlepší herecké hlasy, které jsou nám tak blízké, namlouvají své oblíbené knihy a významná literární díla, která je oslovila, ovlivnila a k nimž se třeba i rádi vracejí. Každý měsíc se můžete v Edici Mistři slova těšit na nové příběhy v jedinečném podání našich mistrů mluveného slova a potěšit tak svá srdce.

John Steinbeck
Americký spisovatel, nositel Pulitzerovy ceny za román Hrozny hněvu a Nobelovy ceny za literaturu z roku 1962. Kvůli velké hospodářské krizi prostřídal mladý Steinbeck různá zaměstnání, z nichž poté čerpal ve svých sociálně kritických románech. Když začínal, psal hlavně historické romance. I na tomto lze vidět, jaký na něj měla velká deprese vliv. Jeho náměty se během třicátých let mění a prokazuje v nich velký zájem o sociální problémy a obyčejné lidi.

Pavel Rímský
Pardubický rodák a syn divadelního režiséra. Herec, který vystudoval brněnskou JAMU a angažoval se v divadle pod stanem: Dílna 24. Od roku 1997 je členem souboru Divadla na Vinohradech. Zahrál si například Caesara, Zanglera ve hře Na flámu, nebo Momuse v Kafkově Zámku. Má za sebou také lehkou filmovou a seriálovou kariéru. Pavel Rímský má velice charakteristický hlas, díky němuž se dobře uplatnil na poli dabingu (dabuje například Sylvestera Stalloneho) a namlouvá audioknihy.

Copyright © John Steinbeck 1952. Copyright renewed Elaine Steinbeck, John Steinbeck IV and Thom Steinbeck, 1980.
Překlad © František Vrba

více

Série Mistři slova

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma