Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Neviditelný - Mistři slova

Neviditelný - Mistři slova

Jaroslav Havlíček

Délka: 20 h 7 min
Interpret: Jiří Schwarz
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2017
Série: Mistři slova
Typ souboru: MP3
Velikost: 1.13 GB

Jeden z významných románů předního autora psychologické prózy 30. a 40. let minulého století, Jaroslava Havlíčka. Tato kniha z roku 1937 nepřestává čtenáře fascinovat ani dnes. Jedná se o příběh mladého, sobeckého a vypočítavého muže, který pomocí deníku líčí svou životní cestu v prostředí maloměsta na přelomu 19. a 20. století. Osudem muže zahýbá postava Neviditelného. Pomalu se dovršuje zhouba jeho rodiny, která je stižena kletbou a dědičným šílenstvím.

Edice Mistři slova je plná literárních pokladů. Naše nejlepší herecké hlasy, které jsou nám tak blízké, namlouvají své oblíbené knihy a významná literární díla, která je oslovila, ovlivnila a k nimž se třeba i rádi vracejí. Každý měsíc se můžete v Edici Mistři slova těšit na nové příběhy v jedinečném podání našich mistrů mluveného slova a potěšit tak svá srdce.

Jaroslav Havlíček
Český autor, řadící se mezi nejvýznamnější představitele domácí psychologické prózy. Jaroslav Havlíček vystudoval ČVUT v Praze a bojoval v první světové válce. Nakonec zemřel v důsledku fyzického vyčerpání a zánětu mozkových blan. Jeho dílo je zasazeno do maloměsta na přelomu 19. s 20. století a líčí lidské osudy a degeneraci. Nejvíce naturalisticky popisuje duševní stavy narušených lidí i jiné extrémní situace. Podle jeho románů bylo natočeno i několik filmů. Za všechny třeba Petrolejové lampy, nebo Prokletí domu Hajnů.

Jiří Schwarz
Český herec Jiří Schwarz se narodil do umělecké rodiny, a proto už od dětství navštěvoval dramatický kroužek. Když se pak poprvé dostal před kameru, přivedlo ho to až ke studiu na pražské konzervatoři, kde také absolvoval. Jeho prvním stálým angažmá bylo Státní divadlo v Ostravě. Poté, co se vrátil zpátky do Prahy, zakotvil v dnešním Švandově divadle. Pravidelně ho můžeme vidět na televizních obrazovkách převážně v pohádkách a televizních inscenacích. Jeho nejvýznamnější rolí je i podle jeho slov film MÁG, kde hraje básníka K. H. Máchu. V dabingu patří k nejobsazovanějším osobnostem.

Mistři slova - Neviditelný - Audiokniha obsahuje psychologický román vykreslující rodinné vztahy a maloměstskou morálku. Autor Jaroslav Havlíček. Čte Jiří Schwarz. Režie a hudba Jakub Tabery. Mistr zvuku Jan Kacián.

více

Série Mistři slova

Obálka audioknihy Volání divočiny - Mistři slova
Volání divočiny - Mistři slova
Obálka audioknihy Paní Bovaryová - Mistři slova
Paní Bovaryová - Mistři slova
Obálka audioknihy Spalovač mrtvol - Mistři slova
Spalovač mrtvol - Mistři slova
Obálka audioknihy Konečná diagnóza - Mistři slova
Konečná diagnóza - Mistři slova
Obálka audioknihy Quo vadis - Mistři slova
Quo vadis - Mistři slova
Obálka audioknihy Smrt je mým řemeslem - Mistři slova
Smrt je mým řemeslem - Mistři slova
Obálka audioknihy Na východ od ráje - Mistři slova
Na východ od ráje - Mistři slova
Obálka audioknihy Velký cirkus - Mistři slova
Velký cirkus - Mistři slova
Obálka audioknihy Řecký poklad - Mistři slova
Řecký poklad - Mistři slova
Obálka audioknihy Neviditelný - Mistři slova
Neviditelný - Mistři slova

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma