Obálka audioknihy Rytmus roku s Hankou Zemanovou - Leden

Vydavatel: Smart Press
Vydáno: 2023
Série: Rytmus roku s Hankou Zemanovou

Leden je zárodečný čas, ideální pro pomalé spřádání snů. Je dobré šetřit sílu, nepouštět se prozatím do velkých projektů a plánů. Celá příroda odpočívá a my jsme její součástí. Zimní program ovlivňuje vše v přírodě i v našem těle. Energie je stažena dovnitř Země a hluboko do našich vnitřních tkání.

• Jak nás v zimě posilují a vyživují kvalitní vývary a proč se říká slepičímu vývaru „židovský penicilin“?
• Co jsou zimní lokální superpotraviny, když na zahradě ani na poli nic neroste?
• Jak nás léčí dlouhá zimní tma, vydatný spánek, teplé solné pytlíky i nebarevná zimní krajina?

Hanka Zemanová
Vystudovala pedagogickou fakultu, ale místo dětí ve škole učí lidi, jak jíst zdravěji a přirozeněji. Napsala čtyři bestsellerové knihy: Biokuchařku, BioAbecedář a Novou biokuchařku, kterých se prodalo bez mála 80 000 kusů.V roce 2021 dopsala svou doposud nejkrásnější a nejobsáhlejší knihu Rytmus roku. Hanka stála u zrodu Pro-BioLigy (dnes Lovime.bio) a Biopekárny Zemanka. Má ráda rčení: „I když je otec nemoci neznámý, matkou je vždy strava,“ a proto považuje poctivé jídlo za nejjednodušší cestu ke snížení „chemického koktejlu” v těle i v přírodě. Ukazuje, že bio není móda ani zbytečný luxus, ale že je to čím dál tím větší nutnost – pro půdu, spodní vody, biodiverzitu i pro naši odolnost a imunitu. Hanka pochází z Prahy, od roku 2006 žije na venkově nedaleko Sedlčan. Je maminkou dvou dcer, Natálky a Elišky.

Série Rytmus roku s Hankou Zemanovou