Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Nastavení mysli

Nastavení mysli

Carol Dwecková

Délka: 11 h 17 min
Interpret: Barbora Nesvadbová
Vydavatel: Jan Melvil Publishing
Vydáno: 2016
Typ souboru: MP3
Velikost: 636 MB

Nastavení mysli - Nová psychologie úspěchu aneb naučte se využít svůj potenciál - audiokniha obsahuje audioverzi knihy anglické profesorky, která vysvětluje, jak lze změnit nastavení své mysli tak, abychom dokázali profitovat v práci, sportu atd. Autor Carol Dwecková. Čte Barbora Nesvadbová.

Za naším úspěchem nestojí pouze schopnosti a talent, ale především náš přístup k nim: tzv. nastavení mysli. To může být buď fixní, anebo růstové. V prvním případě chápeme schopnosti lidí (a tedy i sebe) jako víceméně dané, což nás odrazuje od přijímání výzev, protože „na ně nemáme“ a protože se obáváme „prozrazení“ naší neschopnosti. Špatně přijímáme kritiku, stagnujeme. Růstově myslící člověk naopak věří v sílu sebezlepšování. Kritiku, ale i neúspěchy chápe jako cestu k mistrovství. V úspěchu druhých nevidí ohrožení, ale inspiraci. Profesorka Stanfordské univerzity ve své slavné knize vysvětluje, jak lze toto nastavení změnit a jak můžeme z růstového myšlení profitovat v práci, sportu, vztazích i výchově dětí.

Obsah:
1. Úvod
2. Nastavení mysli
3. Podstata nastavení mysli
4. Pravda o schopnostech a úspěchu
5. Sport: nastavení mysli vítězů
6. Byznys: nastavení mysli a schopnost vést
7. Vztahy: když myšlení (ne)potkává lásku
8. Rodiče, učitelé a trenéři: odkud se berou nastavení mysli?
9. Změna nastavení mysli

„Autorka vás velice efektivně navede k tomu, abyste uvěřili, že je užitečné usilovat o změnu a zlepšení a snažit se na sobě pracovat, protože to má smysl a nese to ovoce. Což je poselství, které je v naší skeptické a depresivní zemi potřeba jako sůl.“ - Ján Simkanič, časopis Respekt

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma