Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Rytmus roku s Hankou Zemanovou - Duben

Rytmus roku s Hankou Zemanovou - Duben

Hana Zemanová

Délka: 59 min
Interpret: Hana Zemanová
Vydavatel: Smart Press
Vydáno: 2024
Série: Rytmus roku s Hankou Zemanovou
Typ souboru: MP3
Velikost: 55 MB

V dubnu tu dlouho připravovanou změnu v přírodě na vlastní oči vidíme. Celá krajina se během dubna zazelená. Přímo pod nohama nám vyrostla záplava divokých jarních bylin. A právě Velikonoce jsou o této každoroční proměně, nejen přírody, ale i naší duše, naší mysli a našeho jednání.

• Jakou léčivou sílu nám nabízejí divoké byliny, které patří do tzv. zelené devítky?
• Jak prožíváme u nás doma jednotlivé velikonoční dny? Jak vařím polévku s divokými bylinami nebo jáhlovou nádivku s kopřivami a s bršlicí?
• Jak si pročistit játra díky kúře s pampeliškovými stvoly nebo pampeliškovému salátu či čaji? A jak to udělat, když žijete ve městě a nejste obklopeni náručí přírody?

Hanka Zemanová
Vystudovala pedagogickou fakultu, ale místo dětí ve škole učí lidi, jak jíst zdravěji a přirozeněji. Napsala čtyři bestsellerové knihy: Biokuchařku, BioAbecedář a Novou biokuchařku, kterých se prodalo bez mála 80 000 kusů.V roce 2021 dopsala svou doposud nejkrásnější a nejobsáhlejší knihu Rytmus roku. Hanka stála u zrodu Pro-BioLigy (dnes Lovime.bio) a Biopekárny Zemanka. Má ráda rčení: „I když je otec nemoci neznámý, matkou je vždy strava,“ a proto považuje poctivé jídlo za nejjednodušší cestu ke snížení „chemického koktejlu” v těle i v přírodě. Ukazuje, že bio není móda ani zbytečný luxus, ale že je to čím dál tím větší nutnost – pro půdu, spodní vody, biodiverzitu i pro naši odolnost a imunitu. Hanka pochází z Prahy, od roku 2006 žije na venkově nedaleko Sedlčan. Je maminkou dvou dcer, Natálky a Elišky.

více

Série Rytmus roku s Hankou Zemanovou

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma