Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Řád není všechno: 12 dalších pravidel pro život

Řád není všechno: 12 dalších pravidel pro život

Jordan B. Peterson

Délka: 14 h 32 min
Interpret: Aleš Procházka
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022
Typ souboru: MP3
Velikost: 820 MB

Dlouho očekávané pokračování knihy 12 pravidel pro život, které se po celém světě prodalo více než 5 milionů výtisků.

Oceňovaný komentátor a psycholog nás vyzývá k hledání rovnováhy mezi dvěma zásadními principy – řádem a chaosem – a odhaluje hluboká sdělení, která lze hledat při putování mezi nimi. V době nejistoty a utrpení nám Peterson připomíná, že existují zdroje síly, ze kterých můžeme čerpat úplně všichni. Čerpá ze znalosti psychologie, mytologie i popkultury, uvádí také řadu příkladů ze své klinické praxe, a přichází s dvanácti novými principy, které čtenáře vedou k odvážnějšímu, pravdivějšímu a smysluplnému životu. Věnuje se zejména každodenním situacím, v nichž se všichni ocitáme ve společnosti, v zaměstnání i v rodině a manželství. Ukazuje, že cestou k překonání problémů v těchto situacích je pochopení vlastní zodpovědnosti a přijetí aktivní role v našich životech.

JORDAN B. PETERSON
Jordan B. Peterson (1962) je kanadský klinický psycholog, oceňovaný komentátor a profesor psychologie na univerzitě v Torontu. Patří mezi nejvlivnější veřejně vystupující intelektuály současného západního světa. Mezi jeho hlavní zájmy patří psychologie osobnosti, role náboženství a ideologie a posilování osobnosti. Proslavil se svým vystupováním proti některým projevům politické korektnosti v kanadském akademickém prostředí. Je odpůrcem řady moderních myšlenkových proudů, od feminismu až po varování před klimatickou změnou. Kniha Řád není všechno se krátce po svém vydání umístila na prvním místě žebříčku bestsellerů New York Times a Sunday Times. Tympanum vydalo také autorovu knihu 12 pravidel pro život, ta se stala bestsellerem v celém anglicky mluvícím světě.

ALEŠ PROCHÁZKA
Absolvent DAMU, šestnáct let strávil v Divadle pod Palmovkou, kde zazářil v desítkách rolí. Dnes působí zejména v Divadle na Vinohradech. Jeho tvář znají diváci z řady televizních seriálů, mimo divadlo se nejraději věnuje rozhlasové tvorbě. V dabingu propůjčil svůj výrazný hlas mnoha hvězdám – Tomu Hanksovi, Kevinu Spaceymu, namluvil i agenta Coopera v kultovním seriálu Twin Peaks nebo Severuse Snapea v sérii filmových adaptací příběhů o Harrym Potterovi. Pro Tympanum načetl trilogii Pán prstenů a dále například audioknihy Drasticky děsivý Dexter, Boj o ostrov, Apage Satanas, Vražda v ambitu, 12 pravidel pro život a mnoho dalších.

Nahrávka vznikla podle knihy Jordana B. Petersona Řád není všechno. 12 dalších pravidel pro život, vydané nakladatelstvím Argo v roce 2021. Copyright © 2020 Jordan B. Peterson. Originally published in English by Portfolio, an imprint of Penguin Random House. Translation © Veronika Volhejnová, 2021. Čte Aleš Procházka. Režie a zvuk Filip Gemroth. Hudba Mario Buzzi. Technická redakce Klára Melicharová. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky © Martin Radimecký. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma