Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Rytmus roku s Hankou Zemanovou - Květen

Rytmus roku s Hankou Zemanovou - Květen

Hana Zemanová

Délka: 1 h 21 min
Interpret: Hana Zemanová
Vydavatel: Smart Press
Vydáno: 2024
Série: Rytmus roku s Hankou Zemanovou
Typ souboru: MP3
Velikost: 76 MB

Máj – lásky čaj. Příroda rozkvétá. Květy, coby pohlavní orgány rostliny, produkují různé hormony. Některé působí omamně, jiné až vzrušivě. Nejen hmyz, ale my všichni to cítíme. Láska a krása vibrují ve vzduchu. Do rozkvetlé krajiny ale bohužel vyjíždí i nejvyšší počet postřikovacích strojů, které poškozují biodiverzitu i naši imunitu.

• Jaké listí si při květnových procházkách v lese nasbírat na celoroční čaj? Jak na domácí ovocné čaje?
• Které květy harmonizují štítnou žlázu a proč je zdravé v květnu jíst chřest?
• Co může každý z nás udělat pro ochranu biodiverzity? A jak si z lučních bylin připravit nápoj, kterému říkám „pětihvězdičkové lázně pro naše buňky“?

Hanka Zemanová
Vystudovala pedagogickou fakultu, ale místo dětí ve škole učí lidi, jak jíst zdravěji a přirozeněji. Napsala čtyři bestsellerové knihy: Biokuchařku, BioAbecedář a Novou biokuchařku, kterých se prodalo bez mála 80 000 kusů.V roce 2021 dopsala svou doposud nejkrásnější a nejobsáhlejší knihu Rytmus roku. Hanka stála u zrodu Pro-BioLigy (dnes Lovime.bio) a Biopekárny Zemanka. Má ráda rčení: „I když je otec nemoci neznámý, matkou je vždy strava,“ a proto považuje poctivé jídlo za nejjednodušší cestu ke snížení „chemického koktejlu” v těle i v přírodě. Ukazuje, že bio není móda ani zbytečný luxus, ale že je to čím dál tím větší nutnost – pro půdu, spodní vody, biodiverzitu i pro naši odolnost a imunitu. Hanka pochází z Prahy, od roku 2006 žije na venkově nedaleko Sedlčan. Je maminkou dvou dcer, Natálky a Elišky.

více

Série Rytmus roku s Hankou Zemanovou

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma