Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Rytmus roku s Hankou Zemanovou

Rytmus roku s Hankou Zemanovou

Hana Zemanová

Délka: 14 h 40 min
Interpret: Hana Zemanová
Vydavatel: Smart Press
Vydáno: 2023
Série: Rytmus roku s Hankou Zemanovou
Typ souboru: MP3
Velikost: 827 MB

Celoroční průvodce, rozdělený do 12 hlavních kapitol podle měsíců v roce. Dozvíte se, jak nás příroda svými sezónními a lokálními dary každý měsíc posiluje, léčí a jak sladit životní styl podle rytmů přírody.

Audionahrávka je autentická nejen díky tomu, že ji namluvila přímo Hana Zemanová – autorka tištěné varianty knihy Rytmus roku, ale i tím, že se jednotlivé kapitoly nahrávaly právě v tom měsíci, o kterém pojednávají. Hanka totiž vnímala, že do jejího hlasu i projevu je rozdílná energie ročních období obtisknutá.

• Co je přirozené jíst v zimě a co v létě? Jaká jídla a nápoje nás v horku ochlazují a v zimě prohřívají bez narušování vnitřní rovnováhy?
• Jak si pročistit játra díky salátu z pampelišky? Jaké máte možnosti, když žijete ve městě a nejste obklopeni náručí přírody?
• A jak si připravit nejlevnější elixíry či sirupy z šípků, trnek, bezu, rakytníků či aronií?

Hanka Zemanová
Vystudovala pedagogickou fakultu, ale místo dětí ve škole učí lidi, jak jíst zdravěji a přirozeněji. Napsala čtyři bestsellerové knihy: Biokuchařku, BioAbecedář a Novou biokuchařku, kterých se prodalo bez mála 80 000 kusů.V roce 2021 dopsala svou doposud nejkrásnější a nejobsáhlejší knihu Rytmus roku. Hanka stála u zrodu Pro-BioLigy (dnes Lovime.bio) a Biopekárny Zemanka. Má ráda rčení: „I když je otec nemoci neznámý, matkou je vždy strava,“ a proto považuje poctivé jídlo za nejjednodušší cestu ke snížení „chemického koktejlu” v těle i v přírodě. Ukazuje, že bio není móda ani zbytečný luxus, ale že je to čím dál tím větší nutnost – pro půdu, spodní vody, biodiverzitu i pro naši odolnost a imunitu. Hanka pochází z Prahy, od roku 2006 žije na venkově nedaleko Sedlčan. Je maminkou dvou dcer, Natálky a Elišky.

Audioknihu Rytmus roku s Hankou Zemanovou čte autorka Hana Zemanová. Hudba Karel Mařík.

více

Série Rytmus roku s Hankou Zemanovou

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma