Obálka audioknihy 12 pravidel pro život

Interpret: Aleš Procházka
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2020

Co by měl znát každý člověk v moderním světě? Odpověď jednoho z nejvlivnějších intelektuálů současnosti propojuje odvěké pravdy a nejnovější objevy vědy.

Audiokniha renomovaného psychologa Jordana B. Petersona destiluje poznání o lidském charakteru a osudu do dvanácti pravidel, vyrůstajících z těch nejtradičnějších hodnot: zodpovědnosti za vlastní život i svět kolem sebe, víry v lidské společenství a vztah k nadosobním hodnotám. Autor klade důraz na (sebe)kázeň a svobodu, dobrodružství a zodpovědnost. Cituje množství odborných studií, opírá se o Bibli, klasické ruské romány i vlastní životní zkušenosti.

12 pravidel pro život je nekompromisním pokusem přivést nás zpět k tomu, co je dobré, správné a krásné.

JORDAN B. PETERSON
Vyrostl promrzlé krajině severní Alberty; zkoumal s astronauty meteorický kráter v Arizoně; vyučoval mytologii právníky, lékaře a obchodníky; pomáhal svým pacientům zvládat deprese, obsesivně-kompulzivní poruchu, úzkost či schizofrenii; byl poradcem v nejvyšším vedení velkých kanadských firem a hojně přednášel po celé severní Americe i Evropě. Působil na Harvardu a v současnosti na Torontské univerzitě a jeho youtubový kanál Jordan Peterson Videos má téměř dva miliony sledujících. Jeho rozsáhlá publikace Maps of Meaning: The Architecture of Belief je jedním z nejvýznamnějších příspěvků k současné psychologii náboženství. Kniha 12 pravidel pro život stala bestsellerem v celém anglicky mluvícím světě a je překládána do dalších jazyků.

ALEŠ PROCHÁZKA
Absolvent DAMU, šestnáct let strávil v Divadle pod Palmovkou, kde zazářil v desítkách rolí, dnes ho můžeme vidět na prknech Divadla na Vinohradech. Jeho tvář znají diváci z řady televizních seriálů, mimo divadlo se nejraději věnuje rozhlasové tvorbě. V dabingu propůjčil svůj výrazný hlas mnoha hvězdám – Tomu Hanksovi, Kevinu Spaceymu, namluvil i agenta Coopera v kultovním Lynchově seriálu Twin Peaks nebo Severuse Snapea v sérii filmových adaptací příběhů o Harrym Potterovi.

Nahrávka vznikla podle knihy Jordana B. Petersona 12 pravidel pro život. Protilátka proti chaosu vydané nakladatelstvím Argo v roce 2019. Předmluva Norman Doidge. 12 Rules for Life. An Antidote to Chaos Copyright © 2018 Dr. Jordan B. Peterson by arrangement with CookeMcDermid Agency, The Cooke Agency International and Kristin Olson Literary Agency s. r. o. Originally published in English by Random House Canada. Foreword Copyright © 2018 Norman Doidge. Z anglického originálu přeložil Aleš Drobek. Translation © Aleš Drobek, 2019. Čte Aleš Procházka. Hudba Mario Buzzi. Režie, střih a mastering Filip Gemroth. Obálka a sazba Martin Radimecký. Foto autora Peterson, Jordan Copyright © Daniel Ehrenworth. Grafická úprava obalu pro CD Anna Kulíčková. Technický redaktor Nikolai Ivaskiv. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2020. Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1. www.tympanum.cz

Audioknihu 12 pravidel pro život s podtitulem Protilátka proti chaosu napsal Jordan B. Peterson. Čte Aleš Procházka.