Obálka audioknihy Láska, vztahy a přátelství

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2015
Série: Knihy toltécké moudrosti

Toltécká tradice říká, že k naší pravé povaze nás vede štěstí, svoboda a láska.
Chceme-li najít svobodu, musíme si uvědomit, čím opravdu jsme a osvobodit se od znalostí, jež nás zotročují. Láska je potom z hlediska Toltéků výsledkem dokonalého zvládnutí vlastního vědomí. Je samotný život. Naučíme-li se opravdu milovat, začneme žít v harmonii s duchem života, který proudí naším tělem. Nejsme už tělem nebo myslí nebo duší; jsme Láskou. Každý čin je projevem Lásky a Láska nám přináší štěstí.
V pokračování bestsellerových Čtyř dohod a Páté dohody Don Miguel Ruiz vysvětluje názory a předpoklady vycházející ze strachu, které podkopávají lásku a vedou k utrpení v našich partnerských vztazích. V několika moudrých příbězích nám ukazuje, jak léčit emoční rány, znovu nabýt svobodu, radost a hravost, na které máme všichni právo.

Don Miguel Ruiz (1952)
Narodil se na mexickém venkově v rodině léčitelů a byl vychován svou matkou curanderou (léčitelkou) a dědečkem naguálem (šamanem). I přes očekávání své rodiny, že bude pokračovat v této léčitelské tradici, se rozhodl vystudovat klasickou medicínu a stát se chirurgem. Jeho život však dramaticky změnila autonehoda, kterou na počátku sedmdesátých let šťastně přežil a po které se začal intenzivně zabývat svým životem a sám sebou. Rozhodl se naplno věnovat rozvíjení staré moudrosti svých předků. Nejprve se učil u své matky a své učení později zakončil u významného šamana v mexické poušti. Podle toltécké tradice vede naguál člověka k osobní svobodě. Don Miguel Ruiz svůj život zasvětil předávání této staré toltécké moudrosti. Tympanum dosud vydalo Ruizovy audioknihy Čtyři dohody (čte J. Dušek), Pátá dohoda a Láska, vztahy a přátelství.

Renata Volfová (1959)
Herečka, rozhlasová hlasatelka a dabérka. Po svém otci Richardu Honzovičovi zdědila lásku k filmu a k rozhlasu. Vystudovala Státní konzervatoř v Praze. Hrála mimo jiné ve filmech Prodloužený čas a Fešák Hubert, ale známá je především jako dabérka. Téměř dvě desetiletí pracovala jako hlasatelka stanice Český rozhlas 2 Praha. Namlouvá komentáře k televizním pořadům a pro nevidomé načetla více jak 90 audioknih. Tympanum v její interpretaci vydalo audioknihy Solaris, Šifra mistra Leonarda, A hory odpověděly, Láska, vztahy a přátelství a Čarodějka z Portobella.

Láska, vztahy a přátelství - audiokniha obsahuje další knihu, jejímž autorem je Don Miguel Ruiz, která volně navazuje na předchozí bestsellery Čtyři dohody a Pátá dohoda. Čte Renata Volfová.

Série Knihy toltécké moudrosti

Obálka audioknihy Čtyři dohody