Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Ztracený svět

Ztracený svět

Arthur Conan Doyle

Délka: 10 h 42 min
Interpret: Jiří Klem
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2021
Série: Příběhy profesora Challengera
Typ souboru: MP3
Velikost: 603 MB

Buď přišel na něco úžasného – nebo to je lhář, jakého svět neviděl.

Třiadvacetiletý reportér Edward Dunn Malone by se velmi rád oženil, ale jeho vyvolená si chce vzít pouze někoho, na koho by mohla být pyšná. Malone proto hledá možnosti, kde by mohl vyniknout. Dostane se do výpravy na náhorní plošinu – ztracený svět v Jižní Americe, která má potvrdit informace profesora Challengera o tom, že zde žijí prehistorická zvířata. Cesta opravdu není jednoduchá, výprava zažije mnohá dobrodružství a několikrát se ocitne v ohrožení života. Podaří se výpravě bombastický objev potvrdit a hlavně – uvěří jim svět? A co Maloneho láska? Jak přivítá svého hrdinu? Vedle popisu napínavých dobrodružství dělají z knihy posluchačský zážitek i popisy jihoamerické fauny a flóry.

SIR ARTHUR CONAN DOYLE
Skotský spisovatel a lékař. V roce 1876 začal v Edinburgu studovat medicínu a po čtyřech letech studium přerušil, aby mohl pracovat jako lékař na lodi plující kolem pobřeží Grónska. Za dobrovolnou práci v polní nemocnici v Bloemfontein v Jižní Africe a za další zásluhy během búrské války získal v roce 1902 povýšení do šlechtického stavu.
Nejznámější je tvorbou detektivních románů s postavou geniálního detektiva „všech dob“ Sherlocka Holmese a jeho trošku natvrdlého pomocníka, doktora Johna Watsona. Kromě Holmesových příběhů, jeho díla zahrnují fantasy a sci-fi příběhy o profesorovi Challengerovi a humorné příběhy o napoleonském vojákovi Brigadierovi Gerardovi, stejně jako hry, románky, poezii, literaturu faktu a historické romány. Napsal také autobiografii Vzpomínky a dobrodružství.

JIŘÍ KLEM
Český herec a divadelní pedagog s velmi charakteristickým hlasem. Vystudoval činoherní herectví na DAMU v Praze (1966) a první angažmá získal v Divadle za branou Otomara Krejči. Po zákazu tohoto divadla přešel do Realistického divadla Zdeňka Nejedlého v Praze, kde setrval i po revoluci v přejmenovaném Divadle Labyrint (např. Mlynář v Jiráskově Lucerně; titulní role Cyrana z Bergeracu; titulní Ferdyš Pištora v Obrácení Ferdyše Pištory). Po jeho zrušení odešel na volnou nohu. Zahrál si v desítkách televizních inscenací, filmů a seriálů (např. Dobrodružství kriminalistiky; Malý pitaval z velkého města; Pěsti ve tmě). Věnuje se namlouvání dokumentárních filmů a seriálů a také audioknihám, i práci v rozhlase.

Nahrávka vznikla podle knihy Artura Conana Doyla Ztracený svět čili Zpráva o úžasných nedávných dobrodružstvích profesora G. E. Challengera, lorda Johna Roxtona, profesora Summerleea a pana E. D.Malonea z redakce Daily Gazette vydané nakladatelstvím Millennium Publishing v roce 2000. Copyright © Sir Arthur Conan Doyle, 1912. Z anglického originálu The Lost World přeložil František Gel. Translation © František Gel, 1971. Čte Jiří Klem. Hudba Soundguru. Režie, zvuk Vojtěch Machálek. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky © Martin Urbánek. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2021.

Audiokniha Ztracený svět čili Zpráva o úžasných nedávných dobrodružstvích profesora G. E. Challengera, lorda Johna Roxtona, profesora Summerleea a pana E. D. Malonea z redakce Daily Gazette. Autor Arthur Conan Doyle, čte Jiří Klem.

více

Série Příběhy profesora Challengera

Obálka audioknihy Ztracený svět
Ztracený svět

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma