Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Císařská vyhlídka

Císařská vyhlídka

Hana Marie Körnerová

Délka: 8 h 28 min
Interpret: Dagmar Čárová
Vydavatel: Audiotéka, MOBA
Vydáno: 2022
Série: Kočár do neznáma díl 5
Typ souboru: MP3
Velikost: 478 MB

Hermína po tragickém roce 1794 přebývá v ústraní na východočeském panství. Provinční život ji však začíná nudit, zvláště ve chvíli, kdy se její sestra s manželem přesouvají do Toskánska, kde zdědili rodinné sídlo. Evropu mezitím zmítají války a Francie se stává nejmocnějším státem starého kontinentu. Geniální vojevůdce Napoleon Bonaparte si podmaňuje jednu oblast za druhou, země prosperuje a národ ho zbožňuje. Když je roku 1804 korunován na císaře, chce váhu svého dvora zvýšit přizváním staré rodové šlechty. To je pro Hermínu šance, kterou v žádném případě nechce propásnout, třebaže cena může být hodně vysoká…

HANA MARIE KÖRNEROVÁ
Hana Marie Körnerová, vlastním jménem Hana Martinková (* 16. 2. 1954 v Litoměřicích) je česká spisovatelka. Psala od dětství tzv. do šuplíku, první román Pán hor vyšel až v roce 1993. Tato šestidílná sága mapující historii francouzského šlechtického rodu jí okamžitě získala čtenářskou oblibu. Francie 18. a 19. století je ostatně kulisou, kterou autorka pro své historicko-dobrodružné příběhy využívá nejčastěji. Patnáct let pracovala ve zdravotnictví a znalost prostředí zúročila v románu Prosím vás, sestřičko, s nímž uspěla v jedné z prvních literárních soutěží Knižního klubu. Nejznámějším a čtenářsky nejoblíbenějším románem je vedle Pána hor i skutečný příběh z poválečného Československa nazvaný Heřmánkové údolí. Dobový thriller Andělská tvář posloužil jako předloha ke stejnojmennému filmu Zdeňka Trošky. Posledních patnáct let žije autorka trvale v Podkrkonoší.

DAGMAR ČÁROVÁ
Dagmar Čárová je, podobně jako byl její manžel Petr Oliva, známá především z dabingu. Narodila se v Litoměřicích, vystudovala Gymnázium Jana Nerudy s divadelní tradicí a následně DAMU. Poté byla v angažmá v Divadle E. F. Buriana, od roku 1993 je na volné noze a věnuje se téměř výhradně dabingu. Příležitostně se objevuje také v divadelních rolích, hostuje v Divadle Radka Brzobohatého, Prozatímním divadle Františka Ringo Čecha, Divadelním souboru Alexeje Pyška a dalších. Při práci v nahrávacích studiích využívá znalost několika cizích jazyků, domluví se německy, rusky, anglicky a podle svých slov se popere i s italštinou a španělštinou. Seznam hvězd, které ve filmech dabuje nejčastěji, je úctyhodný, například Sandra Bullock, Jodie Foster, Kim Basinger, Sigourney Weaver, Susan Sarandon, Emma Thompson a další.

Audiokniha Císařská vyhlídka obsahuje pátý díl historické série od autorky Hany Marie Körnerové. Čte Dagmar Čárová, režie Helena Rytířová.

více

Série Kočár do neznáma

Obálka audioknihy Kočár do neznáma
Kočár do neznáma
Obálka audioknihy Třetí přístav
Třetí přístav
Obálka audioknihy Druhý břeh
Druhý břeh
Obálka audioknihy Dlouhá cesta
Dlouhá cesta
Obálka audioknihy Císařská vyhlídka
Císařská vyhlídka

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma