Obálka audioknihy Temnota

Vydavatel: AudioBerg
Vydáno: 2017
Série: 9 Kroků k Temnotě díl 10

Po devíti krocích jsme dospěli ke konci – přímo do srdce Temnoty. A je příznačné, že nás vítá ikonický autor z Irska jménem Bram Stoker. A s Drákulou po boku. Tedy – ne tak docela. Drakulův host je jedna z povídek, které vydala vdova po něm až po jeho smrti. A ač v názvu figuruje jméno knížete temnot, osobně se vlastně na scéně vůbec neobjeví. Ani Jonathan Harker, tedy skutečný host, nedostává prostor. Tato povídka představuje vlastně úvod do románu Drákula. Jde o zlehka přepracovanou verzi jedné z kapitol známého románu, která musela být obětována během přípravy Drákuly k tisku.
Úplně poslední temnou povídkou je Komnata ve věži, kterou napsal Angličan Edward Frederic Benson. Podivná, tíživá atmosféra na vás dýchne hned na začátku a postupně se umocňuje – přes vracející se noční můry až k hrůznému závěru. Obě povídky čte nezapomenutelným způsobem Petr Šmíd.

Obsah:
1. Drakulův host
2. Komnata ve věži

9 KROKŮ K TEMNOTĚ
Soubor více jak dvaceti hororových povídek anglosaských autorů, především z doby viktoriánské Anglie, je odpovědí na vlnu dotazů na další horory po vydání dvou audioknih H. P. Lovecrafta a zároveň uskutečněním dlouho plánovaného projektu, jehož hlavními hybateli a aktéry nejsou hvězdy, ale začínající umělci a studenti. Povídky jsou uspořádány na deseti audioknihách a název celé kolekce „9 Kroků k Temnotě“ vychází z toho, že všech devět směřuje k té poslední, desáté, s názvem „Temnota“. Přestože jsou určeny jen ke stažení prostřednictvím aplikace AUDIOTEKA, jsou vybaveny kompletní sérií grafických návrhů Karla Cettla a Veroniky Hlinkové, které je možné stáhnout z webu www.audioberg.cz.

Dotek smrti – audiokniha obsahuje hororové povídky, jejichž autorem je E. F. Benson a Bram Stoker. Čte Petr Šmíd.

Série 9 Kroků k Temnotě

Obálka audioknihy Přízrak
Přízrak
Obálka audioknihy O smrti a jiných hrůzách