O lásce a dalších citech

Délka: 1 h 28 min
Interpret: Petr Šmíd
Vydavatel: AudioBerg
Vydáno: 2017
Typ souboru: MP3
Velikost: 83 MB

O lásce a dalších citech – audiokniha obsahuje hororové povídky, jejichž autorem je M. E. Pennová a Bram Stoker. Čte Petr Šmíd, Jiří Dvořák, Pavel Nový, William Valerián.

9 Kroků k Temnotě #9

Devátý krok k temnotě s názvem O lásce a dalších citech nás přenese do finále celé série – do samotné temnoty. Setkáváme se v něm s Nájemnicí chaty pod cedry autorky Mary Elizabeth Pennové – v příběhu, který se točí okolo msty ze záhrobí. O autorce je známo velmi málo, prakticky jen to, že publikovala v časopisech v pozdním Viktoriánském období a že její příběhy upadly v zapomnění záhy po zveřejnění. Její duchařské povídky byly znovu objeveny až v roce 1999, tedy více než sto let poté, kdy byla zveřejněna poslední z nich (1897). V Nájemnici chaty pod cedry vystupují Petr Šmíd, William Valerián, Pavel Nový a Jiří Dvořák.
To Bram Stoker je o poznání známější figurou hororového žánru. Ano, právě on je autorem proslaveného románu v dopisech s názvem Drákula. Zde přichází se Snem o rudých rukou, kde rozpracovává nesmrtelné téma zločinu a trestu a přidává ještě špetku navíc – vykoupení. Krátký, leč hutný Sen o rudých rukou (v dřívějším překladu také Sen o červených rukách) čte Petr Šmíd.

Obsah:
1. Nájemnice chaty pod cedry
2. Sen o rudých rukou

9 KROKŮ K TEMNOTĚ
Soubor více jak dvaceti hororových povídek anglosaských autorů, především z doby viktoriánské Anglie, je odpovědí na vlnu dotazů na další horory po vydání dvou audioknih H. P. Lovecrafta a zároveň uskutečněním dlouho plánovaného projektu, jehož hlavními hybateli a aktéry nejsou hvězdy, ale začínající umělci a studenti. Povídky jsou uspořádány na deseti audioknihách a název celé kolekce „9 Kroků k Temnotě“ vychází z toho, že všech devět směřuje k té poslední, desáté, s názvem „Temnota“. Přestože jsou určeny jen ke stažení prostřednictvím aplikace AUDIOTEKA, jsou vybaveny kompletní sérií grafických návrhů Karla Cettla a Veroniky Hlinkové, které je možné stáhnout z webu www.audioberg.cz.

více

Série 9 Kroků k Temnotě

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma