Obálka audioknihy Vrazi

Vydavatel: AudioBerg
Vydáno: 2016
Série: 9 Kroků k Temnotě díl 4

Ve čtvrtém kroku k temnotě s názvem Vrazi se posluchač přenese do hájemství příběhů o upírech a strašidelných domech. Prvním z nich je Sářina hrobka anglického námořního důstojníka a spisovatele Fredericka George Loringa. Není bez zajímavosti, že její první překlad do češtiny vyšel knižně až v roce 2010, tedy o celé století později, než byla vydána. Jde o jednu vůbec prvních povídek minulého století, v níž nefiguruje upír, ale upírka. A ženské pohlaví hlavní hrdinky představuje spojnici s Luellou Millerovou od americké autorky Mary Eleanor Wilkins Freemanové. V této povídce hrdinka, obyvatelka strašidelného domu, doslova vysává život z každého, kdo o ni projeví zájem. A postupem času atmosféra houstne. Relativně krátký příběh má neuvěřitelnou hloubku a bude vám rezonovat v hlavě ještě dlouho poté, co si jej poslechnete. Obě povídky čte Petr Šmíd, přičemž Luellu Millerovou společně s Martou Dancingerovou.

Obsah:
1. Sářina hrobka
2. Luella Millerová

9 KROKŮ K TEMNOTĚ
Soubor více jak dvaceti hororových povídek anglosaských autorů, především z doby viktoriánské Anglie, je odpovědí na vlnu dotazů na další horory po vydání dvou audioknih H. P. Lovecrafta a zároveň uskutečněním dlouho plánovaného projektu, jehož hlavními hybateli a aktéry nejsou hvězdy, ale začínající umělci a studenti. Povídky jsou uspořádány na deseti audioknihách a název celé kolekce „9 Kroků k Temnotě“ vychází z toho, že všech devět směřuje k té poslední, desáté, s názvem „Temnota“. Přestože jsou určeny jen ke stažení prostřednictvím aplikace AUDIOTEKA, jsou vybaveny kompletní sérií grafických návrhů Karla Cettla a Veroniky Hlinkové, které je možné stáhnout z webu www.audioberg.cz.

Vrazi – audiokniha obsahuje hororové povídky, jejichž autory jsou Frederick George Loring a Mary Eleanor Wilkinsová Freemanová. Čtou Petr Šmíd a Marta Dancingerová.

Série 9 Kroků k Temnotě

Obálka audioknihy Přízrak
Přízrak
Obálka audioknihy O smrti a jiných hrůzách