Alsasko

Délka: 27 min
Interpret: Petr Doležal
Vydavatel: Petr Doležal
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 25 MB

Audiokniha obsahuje první díl z edice Vinařskou Francií s Petrem Doležalem, tentokrát z oblasti Alsaska.

Edice Vinařskou Francií s Petrem Doležalem potěší všechny milovníky vín, své uplatnění nalezne v učebních osnovách českého gastronomického školství, osloví zaměstnance hotelů, restaurací, vináren, ale také dovozce vín či prodejce pracující ve specializovaných obchodech s víny a ve vinotékách.

V první části se seznámíme s vinařstvím a s víny Alsaska. Nahlédneme do historie tohoto významného regionu, seznámíme se s jakostním značením zdejších vín, odrůdami vinné révy zde ošetřované, specialitami alsaského vinařství a jeho regionálními zvláštnostmi. Petr Doležal je zkušeným průvodcem a jeho snaha je přiblížit vinařskou Francii v doposud nevídaném rozsahu, široké veřejnosti. Využívá své bohaté znalosti v sommeliérství a také hojné pedagogické zkušenosti, aby se vyvaroval strohému čtení nepochopitelných termínů a těžko zapamatovatelných názvů. Lehce přístupnou formou vyprávění, obohacenou o vlastní zážitky dociluje, že si posluchač odnáší vědomosti, které může okamžitě použít.

Na závěr každého dílu, který je věnován jedné z vyhlášených oblastí Francie, čeká posluchače test, k ověření vědomostí. Celá edice se skládá z 18 částí a její uvedení je nejenom svátkem všech obdivovatelů vína, ale zároveň i nevyčerpatelným zdrojem informací o tomto mimořádně zajímavém a stále více populárním oboru.

více

Série Vinařskou Francií s Petrem Doležalem

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma