Obálka audioknihy Burgundsko: Côte de Chalonnaise, Mâconnais, Beaujolais

Vydavatel: Petr Doležal
Vydáno: 2020
Série: Vinařskou Francií s Petrem Doležalem

Audiokniha obsahuje pátý díl z edice Vinařskou Francií s Petrem Doležalem, tentokrát z oblasti Burgundsko - Côte de Chalonnaise, Mâconnais, Beaujolais.

V páté části velkého putování po vinařské Francii s Petrem Doležalem se rozloučíme s Burgundskem. Ochutnáme velká vína vyrobená z odrůdy Pinot Noir a Chardonnay. Seznámíme se s proslaveným míšeným nápojem Kir, budeme mít možnost konečně vypít sklenku zdejšího červeného šumivého a vyposlechneme si legendu o slavném víně Pouilly-Fuissé. Ale to není zdaleka vše. Čeká nás ještě důvěrné seznámení s nejvěhlasnějším francouzským vínem kterého se, každý třetí čtvrtek v listopadu, otevírá na 90 milionů lahví po celém světě. Přivítá nás oblast Beaujolais a její víno stejného jména které povstalo z popela nezájmu, jako onen bájný pták Fénix, aby pobláznilo statisíce a dobylo planetu.

V závěru nechybí rychlý test pro ověření vědomostí posluchačů který lze, po vyplnění, zasílat na adresu redakce petrconti@seznam.cz

Série Vinařskou Francií s Petrem Doležalem

Obálka audioknihy Alsasko