Obálka audioknihy Burgundsko: Chablis

Vydavatel: Petr Doležal
Vydáno: 2020
Série: Vinařskou Francií s Petrem Doležalem

Audiokniha obsahuje druhý díl z edice Vinařskou Francií s Petrem Doležalem, tentokrát z oblasti Burgundsko - Chablis.

Petr Doležal je zkušeným průvodcem a jeho snaha je přiblížit vinařskou Francii, v doposud nevídaném rozsahu, široké veřejnosti. Využívá své bohaté znalosti v sommeliérství a také hojné pedagogické zkušenosti, aby se vyvaroval strohému čtení nepochopitelných termínů a těžko zapamatovatelných názvů. Lehce přístupnou formou vyprávění, obohacenou o vlastní zážitky dociluje, že si posluchač odnáší vědomosti, které může okamžitě použít.
V druhé části Edice Vinařskou Francií s Petrem Doležalem se vypravíme do jednoho z nejvýznamnějších a nejslavnějších regionů celého vinařského světa. Burgundsko a jeho vinařství se může pochlubit výjimečnou historii, neopakovatelným charakterem svých vín, která vzrušují znalce celého světa. Právě s ohledem na význam tohoto regionu je Burgundsko rozděleno do čtyř pokračování:

I. Chablis

II. Cote de Nuits

III. Cote de Beaune

IV. Cote Chalonnaise. Maconnais. Beaujolais

Aby měl posluchač dostatek času na vstřebání informací které mu umožní proniknout do tajů Burgundska, ke snadnější orientaci v magii jakostí zdejších vín, poznání nejvýznamnějších odrůd vinné révy a výrobních postupů, jenž nejsou v žádném jiném regionu Francie k vidění.

Na závěr každého dílu, který je věnován jedné z vyhlášených oblastí Francie, čeká posluchače test k ověření jeho vědomostí, za který mohou ti nejpilnější posluchači získat, na závěr edice, diplom z Akademie sommelierů.

E-mail pro zasílání vyplněných testů:petrconti@seznam.cz

Série Vinařskou Francií s Petrem Doležalem

Obálka audioknihy Alsasko