Obálka audioknihy Hotýlek

Interpret: Jaromír Dulava
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2019

Střídají se režimy, střídají se hosté, něco se ale nemění…

Hotel – vlastně spíš hodinový hotýlek –, který pan Leopold Mánes založil v dobách první republiky, nabízel párům potěšení a rozkoš i za protektorátu a dál fungoval také poté, co ho znárodnili komunisté. V šedesátých letech přebírá vedení Václav, vnuk původního majitele, muž bez jasných názorů i charakteru, který obratně proplouvá komunistickým režimem a stále drží rodinný podnik pohromadě. To má však zničující vliv na vztahy v rodině i na životy lidí, kteří se ocitnou v jeho blízkosti.

ALENA MORNŠTAJNOVÁ
Vystudovala angličtinu a češtinu na Filozofické fakultě Ostravské univerzity. Pracovala jako lektorka anglického jazyka a překladatelka, nyní žije ve Valašském Meziříčí a věnuje se převážně psaní. Debutovala knihou Slepá mapa (Host, 2013), druhá próza Hotýlek vyšla dva roky poté (Host, 2015). Vzhledem k pozitivním ohlasům na svůj třetí román Hana (Host, 2017) od čtenářů i kritiky se Alena Mornštajnová stala jednou z nejoblíbenějších současných českých spisovatelek. Román Hana se překládá do deseti cizích jazyků a získal řadu ocenění — mimo jiné obdržel Cenu Česká kniha 2018 a stal se Knihou roku 2017 portálu Databáze knih.

JAROMÍR DULAVA
Po studiu na brněnské konzervatoři působil v Divadle Husa na provázku a od roku 1990 je členem souboru pražského Činoherního klubu, kde hraje dodnes. V roce 2008 zde získal Cenu Alfréda Radoka za roli Předsedy v Kunderově Ptákovině (v inscenaci L. Smočka). Během své kariéry se objevil také v řadě filmů, např. Muži v říji, Grandhotel, Obsluhoval jsem anglického krále, Tmavomodrý svět, Padesátka nebo Hmyz, televizní diváci si ho pamatují z populárních seriálů jako Konec velkých prázdnin, Doktor Martin, Reportérka, Vraždy v kruhu, Sanitka 2 či Neviditelní a z dabingu je dobře známý i jeho nezaměnitelný hlas.