Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Smrt šumavského poustevníka

Smrt šumavského poustevníka

Vlastimil Vondruška

Délka: 10 h 57 min
Interpret: Miroslav Táborský
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2024
Série: Hříšní lidé království českého
Typ souboru: MP3
Velikost: 618 MB

KDO BY ZABÍJEL MUŽE SE SVATOU POVĚSTÍ, KTERÝ NIC NEVLASTNIL A NIKOMU NEVADIL?

Poblíž hranic s Bavorskem, s nímž má České království napjaté vztahy, je nalezen mrtvý mnich. Komu prospěla záhadná vražda? Na to musí odpovědět Oldřich z Chlumu a jeho pomocníci.

Královský prokurátor Oldřich z Chlumu doprovází purkrabího Pražského hradu Johánka z Poděhús až kamsi na hranice s Bavorskem, kde purkrabí založil se svým zetěm hrad Pušperk sloužící k ochraně území Českého království. Teprve u Domažlic se Oldřich z Chlumu dozví, proč si Johánek jeho přítomnost vyžádal. Hranice s Bavorskem je neklidná, hrozí rozbroje, možná válka. Proto je znepokojivé, že poblíž Pušperku byl nalezen mrtvý poustevník Baltazar, bohabojný muž se svatou pověstí, který nikomu neublížil. Kdo měl zájem na jeho smrti? Souvisí snad s pověstí o zradě poustevníka, který znal tajné stezky v šumavských lesích, jimiž převedl bavorské rytíře, kteří pak padli českému králi do zad? Komu prospěla záhadná vražda? Na to musí odpovědět Oldřich z Chlumu a jeho pomocníci.

VLASTIMIL VONDRUŠKA
Český historik, publicista a spisovatel, autor mnoha historických detektivních příběhů. Dosud publikoval více než čtyřicet historických románů. Vedle knih s „vyšetřovatelem“ Oldřichem z Chlumu píše i historické epopeje z období Přemyslovců, Lucemburků a husitství. Svou erudici historika uplatňuje i v sérii Život ve staletích. Patří k nejprodávanějším a nejoblíbenějším českým autorům. Za své dílo byl oceněn Zlatou stuhou IBBY, cenou knihovníků SUK a získal sedm cen čtenářů nakladatelství MOBA. Kromě literatury patří mezi jeho zájmy horolezectví, cestování, štípání dřeva, fotografování a pes.

MIROSLAV TÁBORSKÝ
Český herec, laureát Ceny Alfréda Radoka za mužský herecký výkon roku v roli Jindřicha v inscenaci Konec masopustu a nositel španělské Goyovy ceny. Na DAMU se dostal napočtvrté, mezitím vystudoval fyziku na pedagogické fakultě. Jeho první angažmá bylo v kladenském divadle, vedle toho si stále rozšiřoval svůj herecký rejstřík – například mimickými rolemi ve Studiu GAG Borise Hybnera. Přelomová pro něj byla spolupráce s režisérkou Hanou Burešovou v Divadle v Dlouhé, významné role ztvárnil v inscenacích Martina Huby (Garderobiér, Král Lear). Dnes ho můžeme vidět v Žižkovském divadle Járy Cimrmana, v Divadle v Řeznické, ve Viole, v Divadle Ungelt a na jiných scénách. Věnuje se také dabingu.

Nahrávka vznikla podle knihy Vlastimila Vondrušky Smrt šumavského poustevníka, vydané nakladatelstvím MOBA v roce 2024. Text copyright © Vlastimil Vondruška, 2024. Čte Miroslav Táborský. Režie, zvuk Vratislav Hubička. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky a úprava pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2024.

Audiokniha Smrt šumavského poustevníka obsahuje příběh z detektivního cyklu Hříšní lidé Království českého. Autor Vlastimil Vondruška, čte Miroslav Táborský.

více

Série Hříšní lidé království českého

Obálka audioknihy Králův dluh
Králův dluh
Obálka audioknihy Zdislava a ztracená relikvie
Zdislava a ztracená relikvie
Obálka audioknihy Podivná svatba na Lichnici
Podivná svatba na Lichnici
Obálka audioknihy Znamení rožmberské růže
Znamení rožmberské růže
Obálka audioknihy Prokletí brněnských řeholníků
Prokletí brněnských řeholníků
Obálka audioknihy Ďáblův sluha
Ďáblův sluha
Obálka audioknihy Znamení Jidáš
Znamení Jidáš
Obálka audioknihy Tajemství abatyše z Assisi
Tajemství abatyše z Assisi
Obálka audioknihy Strážce boleslavského mysteria
Strážce boleslavského mysteria

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma