Do arkády Horizon Chase dorazily formule
15. 12. 2021 10:08 | Martin Havlíček

Do arkády Horizon Chase dorazily formule

Jak jdou dohromady arkádové závody a Formule 1? Mohlo by se zdát, že vůbec. Arkádové závodění je žánr pro nenáročné hráče, zatímco královna motosportu F1 byla vždy založena na realismu, aspoň tedy na počítačích a herních konzolích.

Vývojáři ze studia Aquiris se přesto odvážili oba subžánry propojit a na pomoc si vzali legendárního závodníka Ayrtona Sennu. Výsledkem jsou „arkádové fomule“ Horizon Chase: Senna Forever. Hru s tímto názvem byste ale na Google Play a App Store hledali marně. Musíte si nejprve stáhnout Horizon Chase a teprve ve hře samotné si za drobný poplatek aktivovat rozšíření nesoucí jméno slavného pilota formule.

Otevře se vám nový mód, ve kterém si zreprízujete klíčové momenty kariéry brazilského závodníka. Mód je rozdělen do 5 kapitol a 40 závodů, zasazených na 15 nových okruhů. Největší novinkou jsou ale samotné formule. Nejenže se pohled přesunul do kokpitu, ale také si můžete před závodem určit strategii. Můžete natankovat speciální palivo, upravit aerodynamiku nebo vyměnit kola. Vše se podepíše na stylu jízdy. Nečekejte ale realistickou simulaci, stále jsou to ta arkádová autíčka.

Kromě kariéry přináší Senna Forever také nový šampionát, kde máte větší volnost. Na výběr máte z 18 stájí a 34 monopostů, které si navíc můžete různě upravovat. Prostě za málo peněz hodně muziky!

Víte, že… za aplikace, hry, ale taky za nákupy her na Google Play a App Store nemusíte platit kartou? Pokud „kreditku“ nemáte nebo se ji zdráháte zaregistrovat v online obchodě, můžete si zvolit platbu přes operátora. Nákup aplikace se objeví ve vašem měsíčním vyúčtování!

Ale i kdybyste si nechtěli pořizovat rozšíření Senna Forever, doporučujeme stáhnout aspoň Horizon Chase. Je to poctivé arkádové závodění ve stylu automatových her z 80. a první poloviny 90. let.