Pokračování PUBG vychází už příští měsíc. Tady je ukázka!
30. 10. 2021 22:41 | Martin Havlíček

Pokračování PUBG vychází už příští měsíc. Tady je ukázka!

PUBG: New State vyjde už 11. listopadu! Pokračování jedné z vůbec nejúspěšnějších online her, které je určeno exkluzívně pro mobilní telefony, je zasazeno do roku 2051. Můžeme se těšit nejen na nové bojiště, ale také inovované zbraně a herní mechanismy.

Základní pravidla ovšem zůstávají neměnná. Zhruba sto hráčů – buďto samostatných nebo rozdělených do týmů – seskočí na ostrov a v tu ránu začíná boj o přežití. Kdo zůstane jako poslední, vyhrává. Zezačátku budou ve hře čtyři bojiště včetně „známého“ Erangelu. Uvozovkou jsou na místě, mapy totiž byly do jisté míry upraveny. Nejen proto, že se novinka odehrává v budoucnosti, hlavní motivací byla lepší vyváženost.

Střílečka PUBG: New State byla vytvořena mobilům na míru. Autoři mají ambici posunout úroveň grafiky mobilních her o další stupínek, zároveň ale dbají na to, aby si New State mohli zahrát i lidé, kteří nemají ten nejvýkonnější telefon. Hru prý bez problémů spustíme i na telefonech, jako je iPhone 6S nebo Samsung Galaxy S7.

Veterány PUBG ale budou více než grafika zajímat nové herní prvky. Je jich celá řada, od nových zbraní přes vychytávky typu rozkládací balistický štít či průzkumný dron, až po úpravu pravidel. Nově si třeba budete moci povolat posily z řad již vyřazených hráčů nebo dokonce i poražených nepřátel. Předělán byl i systém úpravy zbraní a jejich získávání. Kromě výzbroje a výstroje poschovávané na bojišti budete moci využít také služeb dronů-poslíčků. Prostě si objednáte, co potřebujete, ale tím zároveň podstupujete riziko, že dron prozradí nepřátelům vaši lokaci.

Podobně odvážných novinek bude ve hře spousta. Jsme zvědaví, jak je konzervativní hráči přijmou. Uvidíme 11. listopadu, kdy PUBG: New State vychází. Do té doby můžeme trénovat v klasickém PUBG Mobile, který bude fungovat souběžně s novou hrou.