Legendární puzzle Monument Valley 2 se po letech dočkal rozšíření
10. 11. 2021 8:58 | Martin Havlíček

Legendární puzzle Monument Valley 2 se po letech dočkal rozšíření

V době, kdy už byla většina mobilních her nabízena zdarma ke stažení, vypustili Ustwo Games do světa svůj puzzle Monument Valley 2 s „drzou“ cenovkou 150 Kč. Přesto všechno se okamžitě vyšvihnul na přední příčky žebříčků stahovanosti.

Jedná se totiž o naprosto unikátní herní kousek. Na první pohled vás zaujme svou stylovým zpracováním, ale hezká grafika je jen pozlátko. Skutečná hodnota se skrývá v unikátních puzzle mechanismech, které si pohrávají s perspektivou. Úkol je téměř ve všech levelech stejný: musíte provést postavičku spletitým bludištěm až ke dveřím. Řešení se ukrývá v perspektivě. Bludištěm musíte různě otáčet a objevovat nové cesty, které se odhalí jen při pohledu z konkrétního úhlu. Zní to možná složitě, ale ve skutečnosti stačí pár minut hraní a ihned pochopíte, o co ve hře jde.

Pokud jste nehráli, doporučujeme vyzkoušet. A pokud jste naopak Monument Valley 2 hráli, doporučujeme stáhnout znovu. Ve hře se totiž po čtyřech letech objevila nová kapitola. Svět s názvem The Lost Forest, tedy Ztracený les se odemkne zcela zdarma. Nové levely jsou zasazeny do zeleně a všimnout si můžete i nových, „botanických“ herních elementů.

Víte, že… za aplikace, hry, ale taky za nákupy her na Google Play a App Store nemusíte platit kartou? Pokud „kreditku“ nemáte nebo se ji zdráháte zaregistrovat v online obchodě, můžete si zvolit platbu přes operátora. Nákup aplikace se objeví ve vašem měsíčním vyúčtování!

A proč že se Ustwo Games po tak dlouhé době vrátili k dokončené hře? Kapitola Ztracený les je jejich příspěvkem k ekologické osvětě, chtějí hráče poučit o důležitosti lesů.